Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол зустрічі з громадськістю Львівського регіону від 07.07.2016

07.07.2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 ПРОТОКОЛ

зустрічі з громадськістю Львівського регіону

 

Дата проведення: 07.07.2016.

Початок проведення:15.00 год.

Місце проведення: м.Львів, вул.Стрийська,35, конференц-зал ГУ ДФС у області (- 1 поверх).

Головує: начальник ГУ ДФС у Львівській області Кондро І.В.

Учасники зустрічі: керівництво ГУ ДФС у Львівській області, начальники структурних підрозділів ГУ ДФС у Львівській області, члени Громадської ради ГУ ДФС у Львівській області, платники податків, громадські активісти, представники інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації.

Порядок денний:

1. Вступне слово.

2. Реєстрація платників податків на додану вартість при створенні нової юридичної особи.

(Інформує: представник Львівської обласної територіальної організації роботодавців Зошій Ю.Й.).

3. Повернення ПДВ та сплата податків виробничими підприємствами Львівщини.

(Інформує: голова організації роботодавців міста Львова Шевців Б.М.).

4. Про забезпечення нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, формування та відповідне скерування повідомлень – рішень платникам податку – фізичним особам.

(Інформує: начальник управління податків і зборів з фізичних осіб КовальВ.Б.).

5. Про забезпечення нарахування земельного податку та орендної плати та відповідне вручення повідомлень-рішень платникам податку-фізичним особам

(Інформує: начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Коваль В.Б. ).

6. Про динаміку росту рівня мінімальної заробітної плати на Львівщині   (Інформує: начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Коваль В.Б. ).

7. Різне.

8. Заключне слово.

1. СЛУХАЛИ:

Начальник ГУ ДФС у області Кондро І.В. інформував про виконання покладених на фіскальну службу Львівщини завдань та функцій - наповнення державної казни та боротьбу з тіньовою економікою. Наголосив, що впродовж шести місяців цього року спостерігається позитивна динаміка надходжень до бюджетів всіх рівнів у Львівській області по всіх основних платежах та подякував за таку плідну співпрацю платникам податків Львівщини.

Було зазначено, що у січні-червні 2016 року Головним управлінням ДФС у Львівській області до загального фонду Державного бюджету України зібрано понад 3 млрд. 290 млн. гривень.

Надійшло 1 062,8 млн. грн. податку на додану вартість, що склало 53% від збору коштів до загального фонду Державного бюджету України, або на 370 млн. грн. більше, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це свідчить про поступову детінізацію економіки регіону, відмову платників від використання схем ухилення від сплати податку. Вагому роль в цьому процесі відіграло введення системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

За підсумками січня-червня 2016 року надходження податку на доходи фізичних осіб зросли на 64,3% у порівнянні з відповідним періодом минулого року, або на 246 млн. грн. більше. Станом на 01.07.2016 надходження ПДФО склали 660,8 млн. грн.

Приріст надходжень пов’язаний із наступними факторами: зростання рівня заробітної плати на окремих підприємствах Львівської області, за рахунок створення нових робочих місць та відкриття нових торгових комплексів, безумовно, й за рахунок збільшення ставки, декларування громадян тощо. Податок з доходів фізичних осіб залишається основним бюджетоформуючим платежем для місцевих бюджетів області і становить 75% відрахувань, а тому його адміністрування є важливим для львівської громади.

Ігор Володимирович наголосив, що на виконання розпорядження Голови обласної державної адміністрації від 26.04.2016 № 235/0/5-16 спільно з органами місцевого самоврядування проводиться робота щодо заслуховування суб’єктів-підприємництва, у яких виплата заробітної плати найманим працівникам здійснюється нижче встановленого законодавством мінімуму.

Для підвищення ефективності функціонування діяльності бізнесу запроваджено електронні сервіси, що створює сприятливе підприємницьке середовище, шляхом усунення адміністративних бар’єрів та бюрократичних перепон при заснуванні та функціонуванні суб’єктів малого підприємництва.

Електронні сервіси для платників податків, що розміщені на єдиному веб-порталі ДФС України, постійно вдосконалюються. Наразі до послуг платників – близько сорока сучасних електронних сервісів, які забезпечують дистанційне спілкування громадян і представників бізнесу з фахівцями територіальних органів ДФС.

Тобто, кожен з платників податків може обрати для себе зручний формат послуг в електронному вигляді, який заощадить робочий час.

Крім цього, громадськість було інформовано щодо проведеної роботи із вжиття заходів та усунення недоліків за результатами зустрічі 20 травня цього року.

2. СЛУХАЛИ:

Зошій Ю.Й. зазначив, що згідно з п. 183.1 ст. 183 Податкового кодексу України, а також ст. 5 глави 3 наказу ДПА України від 22.12.2010 року №978 “Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість” будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платник ПДВ, зобов’язана подати до органу за своїм місцезнаходженням заяву за ф. № 1-ПДВ.

Зошій Ю.Й. наголосив, що на сьогоднішній день, отримання свідоцтва платника ПДВ перетворилося для суб’єктів господарювання на дуже тяжку процедуру подання заяв на реєстрацію та нескінченну низку відмов з боку фіскальної служби. Однією з підстав у відмові видачі свідоцтва платника ПДВ є неправильне заповнення самої заяви, яка являє собою форму, об'ємом в 9 аркушів і включає 21 розділ. “Стати платником ПДВ не так вже і просто. А втратити цей статус можна дуже швидко внаслідок анулювання реєстрації”.

2. УХВАЛИЛИ: винести на громадське обговорення внесення змін до процедури реєстрації платником ПДВ (спрощеної, в частині подання заяви на реєстрацію) та надати пропозиції від Громадської ради для ДФС України.

3. СЛУХАЛИ:

Шевців Б.М. наголосив, що необхідно удосконалювати порядок сплати, адміністрування, відшкодування податку на додану вартість. У зв’язку з цим цікавим є європейський досвід. В ЄС адміністрування ПДВ більше схоже на адміністрування податку з продажів. Тобто, коли проміжні операції (наприклад, постачання складових для виробництва автомобілів тощо) між країнами-членами обліковуються за нульовою ставкою, а сам податок стягується вже на етапі кінцевого споживання (фактично податок з продажу). Таким чином, значно зменшується проблема ПДВ-відшкодування (оскільки авансом ПДВ не сплачується), підприємства потребують набагато менше обігових коштів, а саме адміністрування податку стає більш простим. Було б доцільним і в Україні подумати над можливістю спрощення ПДВ адміністрування відповідно до європейських практик (європейський механізм, принаймні частково, передбачає сплату вже за фактом споживання).

Промисловість машинобудування занепадає. Щоб покращити галузь необхідні кошти з бюджету - державна підтримка підприємств, а для цього існують певні можливості, щоб бюджет взяв на себе вартість ПДВ-кредитування.

3. УХВАЛИЛИ: надати від Громадської ради для ДФС України пропозиції по удосконаленню механізму відшкодування ПДВ, зокрема, для виробничих підприємств.

4. СЛУХАЛИ:

Коваль В.Б. інформував, що з 1 липня платники податків - фізичні особи Львівщини на підставі податкових повідомлень-рішень зобов’язані сплатити податок на нерухоме майно.

Громадянам, які володіють житловими будинками площею понад 120 кв.м., квартирами площею понад 60 кв.м., різними типами об’єктів житлової нерухомості (в тому числі їх частками) площею понад 180 кв.м. або об’єктами нежитлової нерухомості у разі неотримання податкових повідомлень - рішень на сплату податку, або ж у разі незгоди з розрахунком податку чи виявлення розбіжностей щодо зазначеної у ньому інформації про об’єкт нерухомості, слід звернутися з оригіналами документів про право власності на нерухоме майно до фіскальних органів за місцем реєстрації платника.

Останні, якщо є підстави, мають провести перерахунок суми податку і надіслати нове податкове повідомлення-рішення.

Крім цього Коваль В.Б. нагадав, що в 2016 році фізичні особи сплачують податок за 2015 рік відповідно до ст.266 Податкового кодексу України.

Розрахунок податку здійснюється на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Податкові повідомлення-рішення було надіслано до 1 липня. Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення - рішення. Останній день сплати податку припадає на 29 серпня 2016 року.

4. УХВАЛИЛИ: Прийняти інформацію до відома.

5. СЛУХАЛИ:

Коваль В.Б. зазначив: у поточному році 11519 платників - юридичних осіб подали декларації по платі за землю, із них 7573 - платники земельного податку, 3895 - орендної плати за землю.

З метою мобілізації усіх наявних резервів із збільшення надходжень до місцевих бюджетів, фіскальною службою організовано проведення інвентаризації діючих договорів оренди щодо внесення змін та перегляду розмірів орендної плати, відповідно до діючої нормативної грошової оцінки.

За результатами проведеної роботи встановлено, що на сьогодні відповідно до діючої нормативної грошової оцінки земель не переукладено 735 договорів, площею 416,5 га. Відповідні переліки орендарів фіскальною службою надіслано до Львівської міської ради для належного реагування.

Що стосується договорів оренди по яких розмір орендної плати нижче законодавчо встановленого (менше 3 відс.), то по області налічується 26 таких договорів, площею 667,7га, на загальну суму розрахункових втрат 475тис.гривень. Про усі вказані факти фіскальною службою інформовано органи місцевого самоврядування за місцем знаходження земельних ділянок.

5. УХВАЛИЛИ: Прийняти інформацію до відома.

6. СЛУХАЛИ:

Коваль В.Б. зазначив: що в області спостерігається позитивна динаміка зростання середньомісячної заробітної плати найманих працівників. Так, згідно з даними головного управління статистики у Львівській області середня номінальна заробітна плата одного штатного працівника у травні 2016 року становила 4437 грн. Порівняно з попереднім місяцем вона збільшилась на 3,6%, з травнем 2015 року – на 23,6%. (Відповідно до поданої звітності з єдиного внеску, у квітні ц.р. середня заробітна плата по області склала 3 614 грн., що у порівнянні з лютим 2016 року на 151 грн. або на 4,2% більше та в порівнянні з січнем поточного року вона зросла на 383 грн. або на 10,6%).

6. УХВАЛИЛИ: Прийняти інформацію до відома.

7. Різне

СЛУХАЛИ:

Мартинюк Ю.А. (член Громадської ради) виступив з питанням щодо права на користування пільгою зі сплати за землю юридичною особою та щодо здійснення перерахунку такою особою.

Підпунктом 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Оскільки плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, то відповідно до п.284.1.ст.284 Кодексу органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (п.284.2 с.284 Кодексу).

7. УХВАЛИЛИ:

надати роз’яснення згідно чинного законодавства управлянням оподаткування юридичних осіб (фізичних осіб) щодо права на користування пільгою зі сплати за землю юридичною особою та щодо здійснення перерахунку такою особою;

надане роз’яснення подати електронною поштою членам Правління Громадської ради;

надане роз’яснення оприлюднити на сторінці суб-сайту ГУ ДФС у Львівській області http://lv.sfs.gov.ua/; у соціальній мережі Facebook (на сторінці ГУ ДФС у Львівській області).

Термін 13.07.2016.

питання щодо грошової оцінки вартості землі винести на публічне обговорення Громадської ради та залучити до обговорення цього питання Громадську раду при ЛОДА.

СЛУХАЛИ:

Кісера А.Б. (начальник відділу підприємництва та промислової політики Департаменту економічної політики ЛОДА) зазначив, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У міській та обласній раді створено робочі групи, до яких увійшли також представники бізнесу. Спільно будуть напрацьовані і внесені на розгляд депутатів поправки до відповідних документів, в тому числі і щодо земельного податку.

А поки що підприємці сплачуватимуть за оренду землі та земельний податок з урахуванням прийнятих депутатами пільг.

СЛУХАЛИ:

Чупило О.В. (Батьківська громада Львівщини) виступив з питанням підвищення податкової культури серед школярів, студентів та залучення громадських активістів до цієї роботи.

СЛУХАЛИ:

Начальник ГУ ДФС у Львівській області Кондро І.В. подякував всім присутнім за роботу та співпрацю та запропонував активніше ініціювати проведення таких зустрічей у подальшому.

  • !АНОНСИ ПОДІЙ
  • Відеосюжети