Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Протокол №4 засідання загальних зборів Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Львівській області

26.02.2016

Протокол №4

засідання загальних зборів

Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Львівській області

 

26 лютого 2016 року

15 год. 00 хв.

м. Львів, вул. Стрийська, 35

актовий зал

 Присутні:

від Головного управління ДФС у Львівській області:

І.Кондро начальник ГУ ДФС у Львівській області,

Л.Прокіпчук начальник Львівської митниці ДФС,

Ю.Попіль – начальник управління організації роботи,

І.Долинський – начальник відділу комунікацій,

О.Глеба – заступник начальника відділу комунікацій, Балушка М.В. – головний державний інспектор відділу комунікацій Головного управління ДФС у Львівській області.

 2. від інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС):

54 члени Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Львівській області (список додається) 2- представників ГО «Свербиус» Єсип М. та ДУК «Правий сектор» Циріль С.

 Порядок денний:

 Вступне слово.

Доповідачі: начальник ГУ ДФС у Львівській області І.Кондро,

начальник Львівської митниці ДФС Л.Прокіпчук

 1.Затвердження  Положень постійнодіючих комісій Громадської ради при ГУ ДФС  у Львівській області.

Доповідач  В.Горбач – голова Громадської ради при ГУ ДФС у області.

2.Інформація про роботу постійнодіючих комісій.

Доповідач В.Горбач – голова Громадської ради при ГУ ДФС у області .

3.Про участь членів Громадської ради у засіданнях та у роботі комісій.

Доповідач О.Глеба - секретар Громадської ради при ГУ ДФС у області.

4.Різне.

Кворум є.

СЛУХАЛИ:  Вступне слово.

Доповідачі: начальник ГУ ДФС у Львівській області І.Кондро,

начальник Львівської митниці ДФС Л.Прокіпчук

«Новий рік для бюджетів всіх рівнів у Львівській області розпочався з позитивної динаміки по всіх основних платежах. Така тенденція нарощування надходжень до бюджетів відбувається не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки добровільній сплаті платежів платниками податків» - зазначив начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро на засіданні Громадської ради за участю начальника Львівської митниці ДФС Левка Прокіпчука та представників громадських інституцій, яке відбулося 26 лютого 2016 року.

Ігор Володимирович проінформував представників громадськості про результати роботи відомства в минулому 2015 році та у січні поточного року. Так, перший місяць року став свого роду рекордом для Львівської області з надходжень податку на додану вартість – 250 млн. гривень (без великих платників податків, які стоять на обліку в СДПІ). Це вдвічі більше від факту січня 2015 року та на 62% більше середньомісячних показників 2015 року. Якщо торік частка ПДВ у доходах державного бюджету по області складала 35% відсотків, то в січні – 45%.

Крім того, очільник обласної податкової повідомив як проходить реструктуризація та оптимізація Головного управління ДФС у Львівській області. За його словами, при побудові структури податкових інспекцій зміщено акценти з контрольної функції на забезпечення сервісної складової. Так, частка працівників підрозділів, що задіяні в обслуговування платників податків становитиме не менше 45 відсотків як в кожній ДПІ, так і в обласному апараті.

Начальник митниці Левко Прокіпчук повідомив про позитивні зрушення у взаєминах Львівської митниці ДФС та Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області, що  підтверджують результати анкетування серед учасників ЗЕД, яке провели з ініціативи громадськості.

Так, 40% опитуваних вважають, що за останні півроку ситуація зі співпрацею Громадської ради та Львівської митниці, спрямованою на вдосконалення системи взаємодії митниці та бізнесу з метою усунення перешкод при митному оформленні, змінилася на краще; 20% – ситуація змінилася, але недостатньо.

Щодо запобігання корупції на митниці – 40% опитаних вважають, що ситуація значно покращилася, 6% – що погіршилась.

Керівництво Громадської ради і митниці і надалі проводитимуть такі опитування, зокрема в мережі інтернет на суб-сайті територіальних органів у Львівській області та офіційній сторінці в соціальній мережі Фейсбук, з метою вивчення громадської думки щодо основних аспектів діяльності митниці та відповідного реагування на їх результати.

Окрім того Левко Прокіпчук проінформував присутніх про заходи, які провели митники спільно з представниками громадськості. Серед них відзначив зустрічі з волонтерами, семінари з питань видавання сертифікатів ЕУР-1. Проінформував присутніх про ситуацію, що склалася з транзитними перевезеннями по території України. Та, згідно постанови Уряду України, починаючи з 00:00 годин 25.02.2016р. російські вантажні автотранспортні засоби можуть перетинати державний кордон України за наявності українського транзитного дозволу квоти 2016 року. Також в рамках акції «їду додому» такі транспортні засоби, які повертаються з країн Євросоюзу та Молдови транзитом через територію України і в’їхали на територію України до 14 лютого, можуть перетнути державний кордон та повернутись на територію Росії чи Білорусії.

Запитання-відповіді:

Ю.Мартинюк: Прокоментуйте, будь ласка, ситуацію з чергами на кордоні.

Л.Прокіпчук: Збільшення автопотоку та пасажиропотоку приводить до створення черг, бракує Митних постів на кордоні та нерівномірне завантаження існуючих (нпр. Смільниця, Грушів, Угринів мало завантажені).

М.Коропецький: Яку роль відіграє Громадська ради при ГУ ДФС у області у кадровій політиці ГУ?

І.Кондро Кадрова комісія Громадської ради при ГУ ДФС працює у взаємодії з Головним управлінням.

В.Горбач. Все прозоро і публічно (напр. відбулось обговорення 6 кандидатур на керівні посади начальників ОДПІ 19 лютого, усі бажаючі долучились).

Н.Шелестак: Прошу роз’яснити випадки коли проводиться перевірка приватних підприємців (нпр., ДПІ у Залізничному р-ні), який термін розгляду запита громадян? Прошу надати Кадровій комісії прозорі і чіткі критерії відповідно до яких будуть скорочувати працівників в ГУ.

І.Кондро: Відповідно до чинного законодавства здійснюються всі перевірки в т.ч. і приватних підприємців. Термін розгляду запита – 10 днів (30 днів), скорочення в Головному управлінні – 30% працюючих, це 300 чоловік, відповідно болючий процес, але необхідний.

В.Кришталь: Чи можна заслухати тих начальників, які вже працюють в ОДПІ області на засіданні громадської ради?

І.Кондро: Вони вже затверджені і працюють з липня 2015 року.

Ю.Мартинюк: Журнал «Вісник» (ВПСУ) показує ріст переплати за останній період. Яким чином?

І.Кондро: Тільки на добровільній основі, без застосування адмін.ресурсу.

І.Коць: Кадрова комісія просить чіткі критерії, якими керуються при скороченні штату в ГУ.

І.Кондро: Прийняття осіб на роботу до ГУ ДФС та їх звільнення здійснюється відповідно до Кодексу законів про працю України та Закону України ,,Про державну службу’’.

І.Коць: На обговорення просимо кандидатури на начальників Митних постів.

Л.Прокіпчук: Вакансій не має. Начальники затверджені і працюють.

В.Горбач : Попросимо розглянути Комісію з податкової політики питання проведення перевірок . (Н.Писарчук)

Р.Макух : Прошу роз’яснити особливості заповнення декларації по ПДВ.

І.Кондро: Найближчим часом проведемо семінар за цих питань. Запрошуємо усіх прийняти участь. (Нпр. 4 березня).

М.Коропецький: Повертаючись до кадрової політики в ГУ:  рекомендую випускників УКУ для роботи в органах ДФС (списки передав ще восени), Громад. Рада чи має право рекомендувати на керівні посади діячів, хочемо почути звітні дані за 1 квартал (надходження по податкам).

І.Кондро : В ГУ ДФС у області проходить скорочення, тому в нас зараз не має вакансій. Якщо будуть вакансії, оголосимо конкурс. Але з/п в нас не велика, тому не великий і конкурс на заміщення вакантних посад. Звітуємо ми завжди, плануємо найближчим часом провести зустріч з народними депутатами від Львівщини, де проблемні питання обговоримо.

М.Коропецький: Просимо провести таку зустріч і з членам Громадської ради при ДФС у області.

В.Горбач, як член колегії ГУ ДФС у області, доповість по всім питанням роботи ГУ ДФС .

В.Горбач: Дякуємо керівникам служби та повертаємось до Порядку денного.

(Оголошує Порядок денний, п.1,п.2,п.3)

Проголосували:

За - 54

Проти – 0

Утримались -0

Рішення  прийнято.

З питання 1 порядку денного :

- Затвердити Положення комісій при Громадській раді в які не внесені зміни відповідно до затвердженого Положення Громадської ради не затверджувати.

- Рекомендувати внести зміни до положення Комісії ІТ та електронних сервісів та затвердити зі змінами на загальних зборах Громадської ради 26 лютого;

- Положення Комісій з податкової політики та кадрової затвердити на загальних зборах Громадської ради 26 лютого;

Положення Комісій узгоджувальної та митної політики не затверджувати на загальних зборах Громадської ради 26 лютого.

Проголосували:

За - 54

Проти – 0

Утримались -0

Рішення  прийнято.

З питання 2  порядку денного:

СЛУХАЛИ:  Віктора Горбача, який розповів про роботу постійно діючих комісій.

З питання 3 порядку денного 

СЛУХАЛИ: Олену Глебу. Доповіла членам Громадської ради про участь у засіданнях Громадської ради та у роботі комісій. (Див.Додаток2-3).

Внесла пропозиції: По п.3 : повідомити членів Громадської ради, які без поважних причин не з`явились на засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області 2 рази підряд про їх виключення . Членам Громадської ради , які не працюють в жодній з постійнодіючих комісій в місячний термін визначитись з участю в роботі комісії, в протилежному випадку ставити питання на засіданні Громадської ради про їх виключення .

 В.Горбач: поспілкуюсь в індивідуальному порядку з кожним з цього списку.

Інформацію взяли до відома.

Заключне слово: Віктор Горбач подякував всім присутнім за роботу та повідомив, що питання  затвердження конкретної дати проведення  наступного засідання  Громадської ради визначать на засіданні правління та повідомлять всім членам Громадської ради.

 

Голова _______________________________________________   Віктор Горбач

 

 

 Секретар _____________________________________________  Олена Глеба

 

  • !АНОНСИ ПОДІЙ
  • Відеосюжети