Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол №2 Засідання членів Громадської ради при ДФС у Львівській області

24.04.2018

ПРОТОКОЛ №2

Засідання членів Громадської ради при ДФС у Львівській області

м.Львів                                                                                                                24.04.2018р.

Присутні (зареєструвались) від інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС):

47, з яких 2 – за довіреністю.

Бай Н.Є., Бондар Я.М., Васильців Г.В., Васурчак Р.І., Вахула Б.Я., Вихопень А.Г., Гарат І.В., Горбатенко В.В., Грет О.С., Дегтяренко О.О., Дереш Л.А., Довба О.В., Долінська Л.В., Долінський О.М., Дуда Р.І., Дудок О.І., Ільків В.Я., Ільків О.І., Кисіль В.О., Ковальська С.В., Коренєва І.К., Коропецький М.М., Костик В.С., Коць І.В., Кришталь В.П., Куземський М.В., Кузьмин П.М., Мазуркевич Ю.В., Медведєв В.С., Муха А.І., Паславський Ю.В., Пилипчук Л.Є., Писарчук Н.А., Прусак Т.В., Пшик А.С., Пшик С.М., Ривак І.М., Сегеда Ю.О., Стеблівський В.Б., Томашівська М.З., Хомляк В.М., Цимбала М.І., Шайнер М.В., Шевців Б.М., Шендюх Ю.А.

По довіреності: від Велійки І.Б. – Яворський М.С.; від Чемериса М.І. – Звонар Ю.В.

 

Відсутні: 29 представників ІГС

Акер І.Я., Буга О.С., Бурик З.М., Вардзаль О.Г., Грень Р.Р., Ємельянов О.В., Жехович О.О., Зінкевич О.В., Зошій Ю.Й., Кондратіков А.П., Коцюруба І.І., Крицький М.М., Лемішовський В.І., Нечипор Б.І., Панова Т.В., Петров В.О., Прус В.В., Пукало Р.М., Романів Ю.Р., Савчин М.Ю., Секелик І.Д., Семенюк К.О., Сергійчук В.О., Теліга О.С., Цап В.А., Цигилик Р.І., Чайка В.І., Щербань С.І., Яворський М.О.

 

Запрошені:

Кондро І.В. – начальник ГУ ДФС у Львівській обл.

Глеба О.Д. - заступник начальника відділу комунікацій

Македон П.М. – в.о. заступника начальника Львівської митниці ДФС

Левус І.Д. – начальник управління адміністрування митних платежів

Каламуняк І.М. – начальник управління організації митного контролю

Кузьма Н. – представник ЗМІ

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 1. Виступ начальника Головного управління ДФС у Львівській області. Інформація щодо роботи ДФС за І квартал 2018р.
 2. Виступ в.о. начальника Львівської митниці ДФС про роботу за березень-квітень 2018р.
 3. Звіт про роботу Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській обл. за І квартал 2018р.
 4. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Южаніної Н.П. щодо скасування вимоги перебування громадян України не менше 24 год за кордоном для безмитного оформлення товарів під час ввезення їх в Україну.
 5. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови ЛОДА Синютки О.М. з питанням вирішення проблем функціонування реверсивного руху у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні.
 6. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Южаніної Н.П. щодо внесення змін до Податкового кодексу України стосовно податку на виведений капітал.
 7. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Южаніної Н.П. стосовно сплати ЄСВ за осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.
 8. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Южаніної Н.П. та до Міністерства фінансів України з приводу процедури реформування ДФС в умовах децентралізації.
 9. Різне.

СЛУХАЛИ: Коця І.В., який запропонував вищеописаний проект порядку денного взяти за основу, якщо у членів Громадської ради нема до нього зауважень.

ПРОГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 47 осіб;    

                                     «ПРОТИ» - 0 осіб;

                                     «УТРИМАЛИСЬ» - 0 осіб.

ВИРІШИЛИ: прийняти порядок денний за основу.

 

По першому питанню виступив Кондро І.В., який зазначив, що з початку цього року спостерігається позитивна динаміка щодо збільшення надходжень  до бюджетів усіх рівнів. У І кварталі 2018 року Головним управлінням ДФС у Львівській області до загального фонду Державного бюджету України зібрано понад 3 млрд. грн. податків, зборів, інших обов’язкових платежів. В порівнянні з відповідним періодом 2017 року збір податкових платежів до загального фонду державного бюджету зріс більш ніж на 18% або на 470 млн. грн.

Збір податку на додану вартість у січні-березні 2018р. склав майже 1 млрд. грн., що в порівнянні з січнем-березнем 2017р. на 53% більше.

Податку на доходи фізичних осіб до Державного бюджету у І кварталі 2018 року надійшло понад 0,5 млрд. грн., що на 27% більше надходжень січня-березня 2017 року.

Акцизного податку із вироблених в Україні товарів у січні-березні 2018р. надійшло майже 0,4 млрд. грн., що в порівнянні з січнем-березнем 2017 року у 2 рази більше.

 У І кварталі 2018 року надходження податкових платежів до місцевих бюджетів Львівщини склали понад 2 млрд. грн., що на 253 млн. грн. або на 10% більше показника бюджетного розпису, затвердженого місцевими радами на січень-березень 2018 року. В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року за 3 місяці 2018 року місцеві бюджети області отримали на 577 млн. грн. або на 25% більше податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що контролюються органами державної фіскальної служби.

По податку на доходи фізичних осіб (75% відрахувань до місцевих бюджетів) надходження у І кварталі 2018р. склали понад 1 млрд. грн., що на 29% більше, ніж у січні-березні 2017 року.

Єдиного податку за 3 місяці поточного року зібрано 449 млн. грн., що на 31% більше, ніж аналогічного періоду.

Плати за землю надійшло 244 млн. грн., що в порівнянні з відповідним періодом 2017 року на 8% більше.

У січні-березні 2018 року ДФС України для Головного управління ДФС у Львівській області були доведені індикативні показники з надходжень до місцевих бюджетів в сумі 2 млрд. 404 млн. грн., їх виконання забезпечено на 109% або понад план додатково надійшло 210 млн. грн. Загалом, у І кварталі 2018р. до місцевих бюджетів області забезпечено надходження, в частині, що контролюються ГУ  ДФС у Львівській області, на загальну суму 2 млрд. 614 млн. грн., що в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на 23% або на 494 млн. грн. більше.

За 3 місяці 2018 року надходження податкових платежів до обласного бюджету Львівської області склали 486 млн. грн., що на 31% або на 115 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді 2017 року та на 11% або на 46 млн. грн. більше бюджетного розпису на січень-березень 2018 року.

Починаючи з квітня 2017 року запроваджено єдиний публічний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Протягом 1-го кварталу 2018 року заявлено до відшкодування на розрахункові рахунки платників 606,5 млн.грн. Відшкодовано податку на додану вартість з Державного бюджету на загальну суму 551 млн. грн., що майже у 2 рази більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (280 млн. грн.).

Також Кондро І.В. наголосив на потребі боротьби з тінізацією заробітної плати. Стосовно цього виступив Дегтяренко О.О., який навів слова Садового А.І. про те, що Львів – місто ІТ-підприємств. Більшість з ІТ-підприємств наймають персонал, реєструючи їх при тому фізичними особами-підприємцями. Таким чином вони мінімізують податки, реальна заробітна плата ІТ-підприємця залишається “в тіні”. Кондро І.В. зауважив, що в даній ситуацій говорять не про “мінімізацію” податків, а про їх “оптимізацію”. До того ж, неправильно говорити тільки про ІТ-сферу. У більшості галузей економіки керівництво воліє реєструвати людей фізичними особами-підприємцями, аніж здійснювати офіційний найм працівників. Всі порушення трудового законодавства фіксуються інспекцією праці, яка співпрацює з органами ДФС, матеріали надаються вчасно та оперативно.

Цимбала М.І. стосовно цього питання додав, що більшість працівників і самі не зацікавлені у офіційному наймі, оскільки мають право на призначення житлової субсидії. А у випадку офіційного найму їх доходи різко зростуть, і право на отримання субсидії вони втратять. Це не проблема начальника ГУ ДФС у Львівській області, не проблема ГР при ГУ ДФС, а радше проблема державного рівня.

По другому питанню виступив Македон П.М., який проінформував про напрями реформування митної сфери, надходження до бюджету від Львівської митниці ДФС та реалізацію пілотних проектів на пунктах пропуску.

Цимбала М.І. поцікавився наступним:

1) яку суму коштів через завищення митних платежів було повернено суб’єктам господарювання за І квартал за рішенням суду?

2) як відбувається забезпечення формою працівників митниці, як і за які кошти її закупляють?

3) кількість службових розслідувань на митниці не зменшується, це може свідчити про внутрішні проблеми і непрофесіоналізм?  

Македон П.М. стосовно першого питання Цимбала М.І. відповів, що минулого року суб’єктам господарювання за рішення суду було повернено 1 млн грн., а цього кварталу повернень ще не було. Стосовно другого питання Македон П.М. відповів, що формою працівників митниці мали б забезпечувати по розподілу, але після об’єднання з ДФС таке забезпечення відсутнє, тому працівники митниці закупляють форму самостійно за власні кошти. По третьому питанню Македон П.М. відповів, що існує дисциплінарна комісія, яка по кожному випадку проводить розслідування.

Коропецький М.М. поцікавився у присутніх працівників митниці:

1) чому митниця звітує тільки за березень-квітень?

2) чому у звіті нічого не сказано про налагодження реверсивного руху?

3) чому відсутній в.о. начальника Львівської митниці ДФС, якщо його було запрошено на сьогоднішнє засідання?

Коць І.В. відповів на питання Коропецького М.М.: Львівська митниця ДФС звітує тільки за березень-квітень, бо Герман В.М. приступив до обов’язків в.о. начальника Львівської митниці ДФС з березня, а стосовно реверсивного руху планується спільна зустріч у форматі “круглого столу” з представниками ЛОДА, ГР при ЛОДА, ГР при ГУ ДФС у Львівській області, Львівської митниці ДФС, ДП “Львівський облавтодор”, Західного регіонального управління Державної прикордонної служби, ГУ Національної поліції у Львівській області, представниками громадськості. Македон П.М. додав, що Герман В.М. відсутній на засіданні членів ГР у зв’язку з службовим відрядженням.

Ривак І.М. поцікавився, чи є інформація щодо аналітики пересування товарів “експорт-імпорт” в індикативних цінах, однак Македон П.М. не був готовий до цього питання, такої інформації до засідання підготовано не було.

Коропецький М.М. наголосив на проблемі існування системи виконуючих обов’язки. На його думку, потрібно припиняти таку практику і оголошувати конкурси на заміщення вакантних посад. Його підтримав Ривак І.М. Стосовно припинення практики системи виконуючих обов’язки також виступив Цимбала М.І., який наголосив на тому, що у випадку існування за посадою статусу “виконує обов’язки” більше року, така посада або ліквідовується, або оголошується конкурс на заміщення вакантної посади. Коць І.В. виступив з пропозицією сформувати відповідне звернення, щоб отримати належне роз’яснення стосовно цього питання. До того ж, зазначив, що це питання вже обговорювалось на КДР, де Синютка О.М. теж наголосив на необхідності припинення практики системи “виконуючих обов’язки” та оголошенні відповідних конкурсів. Бондар Я.М. додав, що звернення по кадрових питаннях готові і на КДР йшла мова також про те, що конкурс буде оголошено в квітні-травні на заміщення посади керівника Львівської митниці ДФС.

Дегтяренко О.О. зауважив, що не може бути оголошено конкурс поки особа, яка займала посаду, не є звільненою.

Коць І.В. запропонував сформувати проект звернення щодо скасування практики “виконуючих обов’язки” з метою налаштування кадрового порядку. Пропозиція Коця І.В. виставлена на голосування

ПРОГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 40 осіб;      

                                    «ПРОТИ» - 5 осіб;

                                   «УТРИМАЛИСЬ» - 2 осіб.

ВИРІШИЛИ: сформувати проект звернення щодо скасування практики “виконуючих обов’язки” з метою налаштування кадрового порядку на Львівській митниці ДФС.

По третьому питанню слухали Коця І.В. зі звітом про роботу Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області за І квартал 2018р. За цей час трьома Постійними комісіями ГР при ГУ ДФС у Львівській обл. було проведено по 4 планових засідання та організовано 1 круглий стіл на території Буської ОДПІ на тему: “Взаємодія органів місцевого самоврядування,  ДФС у Львівській області, громадської ради та представників бізнес середовища, в частині адміністрування місцевих податків, та напрацювань пропозицій, щодо удосконалення податкового законодавства”.

Основні питання, що підіймались на засіданнях Постійної комісії з питань митної політики:

 1. Обрання керівного складу та затвердження плану роботи
 2. Створення робочих груп: протидії корупції та спірних питань; дисциплінарно-правова; експорт-імпорт.
 3. Питання «Єдиного вікно».
 4. Проблематика «реверсивного руху» у пунктах пропуску Львівської митниці.
 5. Робота над скасуванням 24-годинної норми перебування на територіях інших держав.
 6. Опрацювали такі законопроекти: №7484, №7010, №5561, №5562, №8208.

Основні питання, що підіймались на засіданнях Постійної комісії з питань податкової політики:

 1. Створено робочі групи:

- робоча група функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, завданням якої було опрацювати найбільш проблемні питання стосовно адміністрування ПДВ;

-  робоча група з питань напрацювання звернення до ВРУ щодо оприлюднення переліку суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють експорт/імпорт продукції з Російською Федерацією, а також питання щодо справляння військового збору;

- робоча група щодо проведення зустрічі в Буській ОДПІ на тему: “Взаємодія органів місцевого самоврядування,  ГУ ДФС у Львівській області, громадської ради та представників бізнес-середовища в частині адміністрування місцевих податків та напрацювань пропозицій щодо удосконалення податкового законодавства.

2. Сформовано звернення до Мінфіну щодо пропозиції до проекту постанови про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних.

3. Звернення до голови комітету ВРУ з податкової та митної політики стосовно законопроекту №8089 «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо зменшення ставки податку на додану вартість, реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та підвищеної прозорості розрахункових операцій з урахуванням європейської практики».

Основні питання, що підіймались на засіданнях Постійної комісії зі спірних питань:

 1. про відмову в реєстрації в органах ДФС неприбуткової організації;
 2. про штраф за несплату єдиного податку приватним підприємством;
 3. про нарахування земельного податку на ділянку, яка не є власністю фізичної особи-підприємця;
 4. про помилку у даті звіту та анулювання свідоцтва платника єдиного податку фізичній особі-підприємцю.

По четвертому питанню виступив Коць І.В., який запропонував розглянути всі проекти звернень, заявлені в порядку денному, і проголосувати за них пакетом.

ПРОГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 45 осіб;      

                                    «ПРОТИ» - 1 особа;

                                   «УТРИМАЛИСЬ» - 1 особа.

ВИРІШИЛИ: проголосувати за попередньо озвучені в порядку денному проекти рішень пакетом.

Цимбала М.І. запропонував роз’яснити питання стосовно реорганізації органів ДФС. Коць І.В. надав слово Писарчук Н.А., яка після зачитаного проекту звернення резюмувала, що платники податків занепокоєні прийняттям постанови КМУ «Про реформування деяких територіальних органів ДФС» та Закону України №1797 “Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”, оскільки не розуміють, як вплинуть ці зміни в законодавстві на ведення та розвиток бізнесу, а також на адміністрування податків на місцях (нарахування та сплати податків суб’єктами господарювання після завершення процедури реформування органів ДФС) та як будуть надаватися сервісні послуги платникам податку. На даний момент в країні відбувається активна реформа децентралізації управління, а органи ДФС навпаки все більше централізуються. Тому у проекті звернення висловлене прохання:

1. Надати стратегію реорганізації територіальних органів ДФС;

2. Надати роз’яснення адміністрування місцевих податків та хто і в який спосіб має координувати дії ДФС платників податків та органів місцевого самоврядування;

3. Залишити за територіальними органами ДФС видачу довідок, ліцензій та реєстрації касових апаратів та інше, а також сервіс має бути максимально наближений до платника податків;

4. Залишити за районними ОДПІ координацію адміністрування податків на місцях.

Писарчук Н.А. додала, що неодноразово була висловлена вимога органам місцевого самоврядування щодо публічного розміщення на сайті ДФС всіх актів регуляторного впливу, однак цього досі нема, а також зауважила, що сервісні функції мають бути максимально наближені до платників податків.

Коць І.В. запропонував проголосувати за затвердження проектів звернень, озвучених у порядку денному.

ПРОГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 44 особи;   

                                    «ПРОТИ» - 3 особи;

                                   «УТРИМАЛИСЬ» - 0 осіб.

ВИРІШИЛИ: затвердити проекти звернень щодо:

 • скасування вимоги перебування громадян України не менше 24 год за кордоном для безмитного оформлення товарів під час ввезення їх в Україну;
 • вирішення проблем функціонування реверсивного руху у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні;
 • внесення змін до Податкового кодексу України стосовно податку на виведений капітал;
 • процедури реформування ДФС в умовах децентралізації.

По дев’ятому питанню виступив Коропецький М.М., який навів порівняння між іноземним підприємцем і українським в частині віднесення заробітних плат та податків до собівартості продукції, умов кредитування бізнесу. Коропецький М.М. вважає, що в українського бізнесу завелике податкове навантаження. Тому пропонує Постійній комісії з питань податкової політики розробити стратегію щодо захисту інтересів українського бізнесу. Горбатенко В.В. зазначив, що треба створити міжвідомчу групу з представників всіх комісій, яка б зайнялась розглядом цього питання.

Долінська Л.В. додала, що в ПКУ було розроблено такий норматив як “соціальна відповідальність працівника”. Зараз зареєстровано законопроект №8109, якому ГР при ДФС у Львівській області може висловити підтримку. Згідно нього обов’язок перераховувати ПдФО і нести відповідальність за його сплату покладено на працівника.

Ривак І.М. запропонував звернутись до Кондро І.В. з проханням закріпити одного з своїх заступників, щоб він як представник ДФС, здійснював координацію діяльності Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській обл.

 

Голова Громадської ради при

ГУ ДФС у Львівській обл.                                                                 Коць І.В.

 

Голова Секретаріату

Громадської ради при

ГУ ДФС у Львівській обл.                                                              Пшик С.М.

 

 

 

 

 

ПРОТОКОЛ №2

Засідання членів Громадської ради при ДФС у Львівській області

м.Львів                                                                                                                24.04.2018р.

Присутні (зареєструвались) від інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС):

47, з яких 2 – за довіреністю.

Бай Н.Є., Бондар Я.М., Васильців Г.В., Васурчак Р.І., Вахула Б.Я., Вихопень А.Г., Гарат І.В., Горбатенко В.В., Грет О.С., Дегтяренко О.О., Дереш Л.А., Довба О.В., Долінська Л.В., Долінський О.М., Дуда Р.І., Дудок О.І., Ільків В.Я., Ільків О.І., Кисіль В.О., Ковальська С.В., Коренєва І.К., Коропецький М.М., Костик В.С., Коць І.В., Кришталь В.П., Куземський М.В., Кузьмин П.М., Мазуркевич Ю.В., Медведєв В.С., Муха А.І., Паславський Ю.В., Пилипчук Л.Є., Писарчук Н.А., Прусак Т.В., Пшик А.С., Пшик С.М., Ривак І.М., Сегеда Ю.О., Стеблівський В.Б., Томашівська М.З., Хомляк В.М., Цимбала М.І., Шайнер М.В., Шевців Б.М., Шендюх Ю.А.

По довіреності: від Велійки І.Б. – Яворський М.С.; від Чемериса М.І. – Звонар Ю.В.

 

Відсутні: 29 представників ІГС

Акер І.Я., Буга О.С., Бурик З.М., Вардзаль О.Г., Грень Р.Р., Ємельянов О.В., Жехович О.О., Зінкевич О.В., Зошій Ю.Й., Кондратіков А.П., Коцюруба І.І., Крицький М.М., Лемішовський В.І., Нечипор Б.І., Панова Т.В., Петров В.О., Прус В.В., Пукало Р.М., Романів Ю.Р., Савчин М.Ю., Секелик І.Д., Семенюк К.О., Сергійчук В.О., Теліга О.С., Цап В.А., Цигилик Р.І., Чайка В.І., Щербань С.І., Яворський М.О.

 

Запрошені:

Кондро І.В. – начальник ГУ ДФС у Львівській обл.

Глеба О.Д. - заступник начальника відділу комунікацій

Македон П.М. – в.о. заступника начальника Львівської митниці ДФС

Левус І.Д. – начальник управління адміністрування митних платежів

Каламуняк І.М. – начальник управління організації митного контролю

Кузьма Н. – представник ЗМІ

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 1. Виступ начальника Головного управління ДФС у Львівській області. Інформація щодо роботи ДФС за І квартал 2018р.
 2. Виступ в.о. начальника Львівської митниці ДФС про роботу за березень-квітень 2018р.
 3. Звіт про роботу Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській обл. за І квартал 2018р.
 4. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Южаніної Н.П. щодо скасування вимоги перебування громадян України не менше 24 год за кордоном для безмитного оформлення товарів під час ввезення їх в Україну.
 5. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови ЛОДА Синютки О.М. з питанням вирішення проблем функціонування реверсивного руху у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні.
 6. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Южаніної Н.П. щодо внесення змін до Податкового кодексу України стосовно податку на виведений капітал.
 7. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Южаніної Н.П. стосовно сплати ЄСВ за осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.
 8. Розгляд та затвердження звернення Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області до Голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Южаніної Н.П. та до Міністерства фінансів України з приводу процедури реформування ДФС в умовах децентралізації.
 9. Різне.

СЛУХАЛИ: Коця І.В., який запропонував вищеописаний проект порядку денного взяти за основу, якщо у членів Громадської ради нема до нього зауважень.

ПРОГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 47 осіб;    

                                     «ПРОТИ» - 0 осіб;

                                     «УТРИМАЛИСЬ» - 0 осіб.

ВИРІШИЛИ: прийняти порядок денний за основу.

 

По першому питанню виступив Кондро І.В., який зазначив, що з початку цього року спостерігається позитивна динаміка щодо збільшення надходжень  до бюджетів усіх рівнів. У І кварталі 2018 року Головним управлінням ДФС у Львівській області до загального фонду Державного бюджету України зібрано понад 3 млрд. грн. податків, зборів, інших обов’язкових платежів. В порівнянні з відповідним періодом 2017 року збір податкових платежів до загального фонду державного бюджету зріс більш ніж на 18% або на 470 млн. грн.

Збір податку на додану вартість у січні-березні 2018р. склав майже 1 млрд. грн., що в порівнянні з січнем-березнем 2017р. на 53% більше.

Податку на доходи фізичних осіб до Державного бюджету у І кварталі 2018 року надійшло понад 0,5 млрд. грн., що на 27% більше надходжень січня-березня 2017 року.

Акцизного податку із вироблених в Україні товарів у січні-березні 2018р. надійшло майже 0,4 млрд. грн., що в порівнянні з січнем-березнем 2017 року у 2 рази більше.

 У І кварталі 2018 року надходження податкових платежів до місцевих бюджетів Львівщини склали понад 2 млрд. грн., що на 253 млн. грн. або на 10% більше показника бюджетного розпису, затвердженого місцевими радами на січень-березень 2018 року. В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року за 3 місяці 2018 року місцеві бюджети області отримали на 577 млн. грн. або на 25% більше податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що контролюються органами державної фіскальної служби.

По податку на доходи фізичних осіб (75% відрахувань до місцевих бюджетів) надходження у І кварталі 2018р. склали понад 1 млрд. грн., що на 29% більше, ніж у січні-березні 2017 року.

Єдиного податку за 3 місяці поточного року зібрано 449 млн. грн., що на 31% більше, ніж аналогічного періоду.

Плати за землю надійшло 244 млн. грн., що в порівнянні з відповідним періодом 2017 року на 8% більше.

У січні-березні 2018 року ДФС України для Головного управління ДФС у Львівській області були доведені індикативні показники з надходжень до місцевих бюджетів в сумі 2 млрд. 404 млн. грн., їх виконання забезпечено на 109% або понад план додатково надійшло 210 млн. грн. Загалом, у І кварталі 2018р. до місцевих бюджетів області забезпечено надходження, в частині, що контролюються ГУ  ДФС у Львівській області, на загальну суму 2 млрд. 614 млн. грн., що в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на 23% або на 494 млн. грн. більше.

За 3 місяці 2018 року надходження податкових платежів до обласного бюджету Львівської області склали 486 млн. грн., що на 31% або на 115 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді 2017 року та на 11% або на 46 млн. грн. більше бюджетного розпису на січень-березень 2018 року.

Починаючи з квітня 2017 року запроваджено єдиний публічний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Протягом 1-го кварталу 2018 року заявлено до відшкодування на розрахункові рахунки платників 606,5 млн.грн. Відшкодовано податку на додану вартість з Державного бюджету на загальну суму 551 млн. грн., що майже у 2 рази більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (280 млн. грн.).

Також Кондро І.В. наголосив на потребі боротьби з тінізацією заробітної плати. Стосовно цього виступив Дегтяренко О.О., який навів слова Садового А.І. про те, що Львів – місто ІТ-підприємств. Більшість з ІТ-підприємств наймають персонал, реєструючи їх при тому фізичними особами-підприємцями. Таким чином вони мінімізують податки, реальна заробітна плата ІТ-підприємця залишається “в тіні”. Кондро І.В. зауважив, що в даній ситуацій говорять не про “мінімізацію” податків, а про їх “оптимізацію”. До того ж, неправильно говорити тільки про ІТ-сферу. У більшості галузей економіки керівництво воліє реєструвати людей фізичними особами-підприємцями, аніж здійснювати офіційний найм працівників. Всі порушення трудового законодавства фіксуються інспекцією праці, яка співпрацює з органами ДФС, матеріали надаються вчасно та оперативно.

Цимбала М.І. стосовно цього питання додав, що більшість працівників і самі не зацікавлені у офіційному наймі, оскільки мають право на призначення житлової субсидії. А у випадку офіційного найму їх доходи різко зростуть, і право на отримання субсидії вони втратять. Це не проблема начальника ГУ ДФС у Львівській області, не проблема ГР при ГУ ДФС, а радше проблема державного рівня.

По другому питанню виступив Македон П.М., який проінформував про напрями реформування митної сфери, надходження до бюджету від Львівської митниці ДФС та реалізацію пілотних проектів на пунктах пропуску.

Цимбала М.І. поцікавився наступним:

1) яку суму коштів через завищення митних платежів було повернено суб’єктам господарювання за І квартал за рішенням суду?

2) як відбувається забезпечення формою працівників митниці, як і за які кошти її закупляють?

3) кількість службових розслідувань на митниці не зменшується, це може свідчити про внутрішні проблеми і непрофесіоналізм?  

Македон П.М. стосовно першого питання Цимбала М.І. відповів, що минулого року суб’єктам господарювання за рішення суду було повернено 1 млн грн., а цього кварталу повернень ще не було. Стосовно другого питання Македон П.М. відповів, що формою працівників митниці мали б забезпечувати по розподілу, але після об’єднання з ДФС таке забезпечення відсутнє, тому працівники митниці закупляють форму самостійно за власні кошти. По третьому питанню Македон П.М. відповів, що існує дисциплінарна комісія, яка по кожному випадку проводить розслідування.

Коропецький М.М. поцікавився у присутніх працівників митниці:

1) чому митниця звітує тільки за березень-квітень?

2) чому у звіті нічого не сказано про налагодження реверсивного руху?

3) чому відсутній в.о. начальника Львівської митниці ДФС, якщо його було запрошено на сьогоднішнє засідання?

Коць І.В. відповів на питання Коропецького М.М.: Львівська митниця ДФС звітує тільки за березень-квітень, бо Герман В.М. приступив до обов’язків в.о. начальника Львівської митниці ДФС з березня, а стосовно реверсивного руху планується спільна зустріч у форматі “круглого столу” з представниками ЛОДА, ГР при ЛОДА, ГР при ГУ ДФС у Львівській області, Львівської митниці ДФС, ДП “Львівський облавтодор”, Західного регіонального управління Державної прикордонної служби, ГУ Національної поліції у Львівській області, представниками громадськості. Македон П.М. додав, що Герман В.М. відсутній на засіданні членів ГР у зв’язку з службовим відрядженням.

Ривак І.М. поцікавився, чи є інформація щодо аналітики пересування товарів “експорт-імпорт” в індикативних цінах, однак Македон П.М. не був готовий до цього питання, такої інформації до засідання підготовано не було.

Коропецький М.М. наголосив на проблемі існування системи виконуючих обов’язки. На його думку, потрібно припиняти таку практику і оголошувати конкурси на заміщення вакантних посад. Його підтримав Ривак І.М. Стосовно припинення практики системи виконуючих обов’язки також виступив Цимбала М.І., який наголосив на тому, що у випадку існування за посадою статусу “виконує обов’язки” більше року, така посада або ліквідовується, або оголошується конкурс на заміщення вакантної посади. Коць І.В. виступив з пропозицією сформувати відповідне звернення, щоб отримати належне роз’яснення стосовно цього питання. До того ж, зазначив, що це питання вже обговорювалось на КДР, де Синютка О.М. теж наголосив на необхідності припинення практики системи “виконуючих обов’язки” та оголошенні відповідних конкурсів. Бондар Я.М. додав, що звернення по кадрових питаннях готові і на КДР йшла мова також про те, що конкурс буде оголошено в квітні-травні на заміщення посади керівника Львівської митниці ДФС.

Дегтяренко О.О. зауважив, що не може бути оголошено конкурс поки особа, яка займала посаду, не є звільненою.

Коць І.В. запропонував сформувати проект звернення щодо скасування практики “виконуючих обов’язки” з метою налаштування кадрового порядку. Пропозиція Коця І.В. виставлена на голосування

ПРОГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 40 осіб;      

                                    «ПРОТИ» - 5 осіб;

                                   «УТРИМАЛИСЬ» - 2 осіб.

ВИРІШИЛИ: сформувати проект звернення щодо скасування практики “виконуючих обов’язки” з метою налаштування кадрового порядку на Львівській митниці ДФС.

По третьому питанню слухали Коця І.В. зі звітом про роботу Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області за І квартал 2018р. За цей час трьома Постійними комісіями ГР при ГУ ДФС у Львівській обл. було проведено по 4 планових засідання та організовано 1 круглий стіл на території Буської ОДПІ на тему: “Взаємодія органів місцевого самоврядування,  ДФС у Львівській області, громадської ради та представників бізнес середовища, в частині адміністрування місцевих податків, та напрацювань пропозицій, щодо удосконалення податкового законодавства”.

Основні питання, що підіймались на засіданнях Постійної комісії з питань митної політики:

 1. Обрання керівного складу та затвердження плану роботи
 2. Створення робочих груп: протидії корупції та спірних питань; дисциплінарно-правова; експорт-імпорт.
 3. Питання «Єдиного вікно».
 4. Проблематика «реверсивного руху» у пунктах пропуску Львівської митниці.
 5. Робота над скасуванням 24-годинної норми перебування на територіях інших держав.
 6. Опрацювали такі законопроекти: №7484, №7010, №5561, №5562, №8208.

Основні питання, що підіймались на засіданнях Постійної комісії з питань податкової політики:

 1. Створено робочі групи:

- робоча група функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, завданням якої було опрацювати найбільш проблемні питання стосовно адміністрування ПДВ;

-  робоча група з питань напрацювання звернення до ВРУ щодо оприлюднення переліку суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють експорт/імпорт продукції з Російською Федерацією, а також питання щодо справляння військового збору;

- робоча група щодо проведення зустрічі в Буській ОДПІ на тему: “Взаємодія органів місцевого самоврядування,  ГУ ДФС у Львівській області, громадської ради та представників бізнес-середовища в частині адміністрування місцевих податків та напрацювань пропозицій щодо удосконалення податкового законодавства.

2. Сформовано звернення до Мінфіну щодо пропозиції до проекту постанови про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних.

3. Звернення до голови комітету ВРУ з податкової та митної політики стосовно законопроекту №8089 «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо зменшення ставки податку на додану вартість, реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та підвищеної прозорості розрахункових операцій з урахуванням європейської практики».

Основні питання, що підіймались на засіданнях Постійної комісії зі спірних питань:

 1. про відмову в реєстрації в органах ДФС неприбуткової організації;
 2. про штраф за несплату єдиного податку приватним підприємством;
 3. про нарахування земельного податку на ділянку, яка не є власністю фізичної особи-підприємця;
 4. про помилку у даті звіту та анулювання свідоцтва платника єдиного податку фізичній особі-підприємцю.

По четвертому питанню виступив Коць І.В., який запропонував розглянути всі проекти звернень, заявлені в порядку денному, і проголосувати за них пакетом.

ПРОГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 45 осіб;      

                                    «ПРОТИ» - 1 особа;

                                   «УТРИМАЛИСЬ» - 1 особа.

ВИРІШИЛИ: проголосувати за попередньо озвучені в порядку денному проекти рішень пакетом.

Цимбала М.І. запропонував роз’яснити питання стосовно реорганізації органів ДФС. Коць І.В. надав слово Писарчук Н.А., яка після зачитаного проекту звернення резюмувала, що платники податків занепокоєні прийняттям постанови КМУ «Про реформування деяких територіальних органів ДФС» та Закону України №1797 “Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”, оскільки не розуміють, як вплинуть ці зміни в законодавстві на ведення та розвиток бізнесу, а також на адміністрування податків на місцях (нарахування та сплати податків суб’єктами господарювання після завершення процедури реформування органів ДФС) та як будуть надаватися сервісні послуги платникам податку. На даний момент в країні відбувається активна реформа децентралізації управління, а органи ДФС навпаки все більше централізуються. Тому у проекті звернення висловлене прохання:

1. Надати стратегію реорганізації територіальних органів ДФС;

2. Надати роз’яснення адміністрування місцевих податків та хто і в який спосіб має координувати дії ДФС платників податків та органів місцевого самоврядування;

3. Залишити за територіальними органами ДФС видачу довідок, ліцензій та реєстрації касових апаратів та інше, а також сервіс має бути максимально наближений до платника податків;

4. Залишити за районними ОДПІ координацію адміністрування податків на місцях.

Писарчук Н.А. додала, що неодноразово була висловлена вимога органам місцевого самоврядування щодо публічного розміщення на сайті ДФС всіх актів регуляторного впливу, однак цього досі нема, а також зауважила, що сервісні функції мають бути максимально наближені до платників податків.

Коць І.В. запропонував проголосувати за затвердження проектів звернень, озвучених у порядку денному.

ПРОГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 44 особи;   

                                    «ПРОТИ» - 3 особи;

                                   «УТРИМАЛИСЬ» - 0 осіб.

ВИРІШИЛИ: затвердити проекти звернень щодо:

 • скасування вимоги перебування громадян України не менше 24 год за кордоном для безмитного оформлення товарів під час ввезення їх в Україну;
 • вирішення проблем функціонування реверсивного руху у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні;
 • внесення змін до Податкового кодексу України стосовно податку на виведений капітал;
 • процедури реформування ДФС в умовах децентралізації.

По дев’ятому питанню виступив Коропецький М.М., який навів порівняння між іноземним підприємцем і українським в частині віднесення заробітних плат та податків до собівартості продукції, умов кредитування бізнесу. Коропецький М.М. вважає, що в українського бізнесу завелике податкове навантаження. Тому пропонує Постійній комісії з питань податкової політики розробити стратегію щодо захисту інтересів українського бізнесу. Горбатенко В.В. зазначив, що треба створити міжвідомчу групу з представників всіх комісій, яка б зайнялась розглядом цього питання.

Долінська Л.В. додала, що в ПКУ було розроблено такий норматив як “соціальна відповідальність працівника”. Зараз зареєстровано законопроект №8109, якому ГР при ДФС у Львівській області може висловити підтримку. Згідно нього обов’язок перераховувати ПдФО і нести відповідальність за його сплату покладено на працівника.

Ривак І.М. запропонував звернутись до Кондро І.В. з проханням закріпити одного з своїх заступників, щоб він як представник ДФС, здійснював координацію діяльності Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській обл.

 

Голова Громадської ради при

ГУ ДФС у Львівській обл.                                                                 Коць І.В.

 

Голова Секретаріату

Громадської ради при

ГУ ДФС у Львівській обл.                                                              Пшик С.М.

 

 

 

 

 

 • !АНОНСИ ПОДІЙ
 • Відеосюжети