Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо розгляду звернень громадян, що надійшли на сервіс «Пульс» (митний напрямок) стосовно діяльності Львівської митниці ДФС у січні 2019 року

19.02.2019

У січні 2019 року на сервіс «Пульс» Державної фіскальної служби України надійшло 34 звернення щодо діяльності Львівської митниці ДФС. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість звернень збільшилась у 3 рази (у січні 2018 року – 11 звернень).

Переважна кількість проблемних питань, які піднімались заявниками при зверненнях на сервіс «Пульс» щодо роботи Львівської митниці ДФС упродовж січня 2019 року стосувались черг у пунктах пропуску та затримки митного оформлення.

Так, у січні 2019 року, на сервіс «Пульс» надійшло 13 звернень щодо черг у пунктах пропуску, що складає 38,2 % від загальної кількості звернень щодо діяльності Львівської митниці ДФС (у січні 2018 року – 6 звернень, або 54,5 % від загальної кількості). У порівнянні із січнем 2018 року, кількість звернень щодо черг у пунктах пропуску збільшилась у 2 рази.

В ході перевірки звернень за напрямком черг у пунктах пропуску з’ясовано, що у більшості випадків інформація частково підтверджувалась (щодо наявності черги), проте порушень в діях посадових осіб митниці встановлено не було, оскільки митний контроль та митне оформлення транспортних засобів здійснювались у межах пропускної спроможності пунктів пропуску та з урахуванням оптимальної кількості транспортних засобів, що приймаються прикордонними службами суміжних країн.

Крім цього, аналіз звернень за напрямком черг у пунктах пропуску показує, що якщо у січні 2018 року періодичне накопичення перед пунктами пропуску транспортних засобів та утворення черг як на напрямку в’їзду в Україну, так і виїзду з України, було спричинено необхідністю частого перетину (раз на 5 або 10 днів) кордону транспортними засобами на іноземній реєстрації, які переміщуються громадянами України в митному режимі транзиту; регулярними переміщеннями через кордон сталою категорією громадян (так званий «малий прикордонний рух»), то у січні 2019 року спостерігається значне збільшення кількості легкових транспортних засобів, знятих з обліку у відповідних органах іноземних держав, які переміщуються на митну територію України смугами руху «червоний коридор» пунктів пропуску, з метою подальшого випуску у вільний обіг митницею призначення.

Таке збільшення кількості транспортних засобів у січні 2019 року зумовлено набранням чинності Законів України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» від 08.11.2018 № 2611-VIII та «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» від 08.11.2018 року №2612-VIII.

У січні 2019 року на сервіс «Пульс» надійшло 18 звернень щодо затримки митного оформлення, що складає 53 % від загальної кількості звернень щодо діяльності Львівської митниці ДФС (у січні 2019 року – 1 звернення, або 9 % від загальної кількості) та 7,3 % від загальної кількості звернень по системі щодо затримки митного оформлення (у січні 2019 року загалом по системі (митний напрямок) надійшло 246 звернень, що стосувались затримки митного оформлення).

В ході перевірки звернень щодо затримок у митному оформленні у січні 2019 року з’ясовано, що основними причинами затримок у пунктах пропуску були відсутність у ЄАІС ДФС попередніх митних декларацій щодо транспортних засобів, які переміщувались на митну теорію України громадянами з метою подальшого випуску їх у вільний обіг, а також необхідність вжиття додаткових заходів контролю щодо товарів, які переміщувались в рамках здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Крім цього, у зв’язку із набранням чинності Законів України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» від 08.11.2018 № 2611-VIII та «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» від 08.11.2018 року №2612-VIII значно збільшилась кількість оформлень транспортних засобів, що використовувалися, які ввозяться на митну територію України фізичною особою з метою вільного обігу. Дане зумовлене тим, що відповідно до зазначених законодавчих змін, тимчасово, протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом від 08.11.2018 № 2611-VIII, громадяни мають змогу скористатись податковою пільгою у вигляді зниженої ставки акцизного податку з коефіцієнтом 0,5 (тобто, зменшеною вдвічі). При цьому, в багатьох випадках, під час оформлення даних транспортних засобів у відділі митного оформлення «Скнилів» митного поста «Західний» Львівської митниці ДФС виникають затримки, які зумовлені, зокрема, необхідністю підтвердження задекларованої митної вартості автомобілів.

Також, у січні 2019 року на сервіс «Пульс» щодо діяльності Львівської митниці ДФС надійшло1 звернення, яке стосувалось порушень митних правил.

Слід відмітити, що у січні 2019 року, як і в аналогічному періоді минулого року, на сервіс «Пульс» надійшло 2 звернення з приводу корупційних дій працівників Львівської митниці ДФС.