Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Матеріали "гарячої лінії"

16.04.2014

Під час сеансу телефонного зв’язку "гаряча лінія", який відбувся 15 квітня в СДПІ з ОВП у м.Львові МГУ Міндоходів, з великими платниками податків спілкувався перший заступник начальника інспекції Назар Горпинюк. Подаємо відповіді на найбільш актуальні запитання.

Доброго дня, Назаре Степановичу. Роз’ясніть, будь ласка, як буде здійснюватись відшкодування сум ПДВ у вигляді облігацій ?

Законом України від 27.03.2014 р. №1165-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» передбачено, що платники податку на додану вартість, які мають суми податку, задекларовані до відшкодування до 1 січня 2014 року і не відшкодовані станом на 03.04.2014 року (дата набрання чинності Закону), зможуть оформити облігації внутрішньої державної позики зі строком обігу 5 років.

Отримання відшкодування ПДВ у вигляді облігацій здійснюється на добровільних засадах. Для цього платнику податків необхідно подати заяву про оформлення відшкодування ПДВ облігаціями внутрішньої державної позики до органу Міндоходів.

Органи Міндоходів передають органам, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, реєстри платників із висновками про суми відшкодування ПДВ. Після цього органи казначейства у 5-денний строк видають платникам облігації внутрішньої державної позики. При цьому оформлення облігацій прирівнюється до отримання платником податків бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів із бюджетного рахунка на рахунок платника ПДВ.

На виконання зазначеного Закону розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість». Дана постанова визначатиме порядок випуску, обігу та погашення облігацій.

Які саме вироби медичного призначення оподатковуються за ставкою 7 відсотків з 1 квітня?

Законом України від 27.03.2014р. №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» введено оподаткування виробів медичного призначення з нарахуванням ставки податку на додану вартість у розмірі 7%. З 1 квітня поточного року операції з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі і тих, які реалізуються аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, оподатковуються ПДВ за ставкою 7%.

Тимчасово, до затвердження такого переліку, або до внесення відповідних змін до переліку, який було затверджено Кабінетом Міністрів України для цілей застосування режиму звільнення від оподаткування, ставка 7% застосовується до операцій з постачання виробів медичного призначення, які включені до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2011 р. №867 «Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість».

При цьому, для застосування ставки податку 7% зберігається вимога, встановлена зазначеною постановою для застосування пільги з оподаткування для операцій з постачання виробів медичного призначення: ставка 7% застосовуватиметься при постачанні виробів медичного призначення для медичного використання та якщо вони мають відповідне маркування (позначка ”*” в переліку).

Який порядок формування податкового кредиту з ПДВ платниками, які разом з іншими товарами здійснюють реалізацію виробів медичного призначення, до яких застосовуються різні ставки ПДВ: 20% та 7%?

Суми податку на додану вартість, сплачені платниками, що здійснюють постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, при придбанні товарів та послуг як із застосуванням ставки податку 7 відсотків, так і ставки податку 20 відсотків (наприклад, комунальні послуги, канцтовари, меблі тощо), включаються ними до складу податкового кредиту в загальному порядку. Це стосується податкових накладних, які складені починаючи з 1 квітня поточного року та включені до реєстру виданих та отриманих податкових накладних квітня 2014 року та наступних звітних періодів.

Суми податку на додану вартість, сплачені при придбанні товарів/послуг, що залишилися невикористаними станом на 01.04.2014 р. і будуть надалі використовуватися при здійсненні операцій з постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення, які оподатковуються за ставкою 7 відсотків, можуть бути включені до складу податкового кредиту за правилами, встановленими абзацом шостим пункту 198.5 статті 198 розділу V Податкового кодексу.

Як здійснюється перерахунок іноземної валюти у валюту України для визначення податкових зобов’язань з податків та зборів у зв’язку зі зміною порядку розрахунку офіційного курсу гривні?

Як відомо, Правлінням Національного банку України видано постанову від 31 березня 2014 року №180 «Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів». Відповідно до роз’яснень, наданих Міністерством доходів та зборів листом від 10.04.2014 №8414/7/99-99-19-03-01-17, при визначенні податкових зобов’язань з податків та зборів (у тому числі, митних платежів) протягом усього дня застосовується офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який встановлений Національним банком України, що діє на 00 год. 00 хв. відповідного календарного дня.

Тобто, якщо протягом дня Нацбанком змінено курс валют, при визначенні податкових зобов’язань новий курс починає застосовуватись з 00 год. 00 хв. наступного календарного дня.

Наше підприємство має у власності земельну ділянку в населеному пункті, де не проведено грошову оцінку землі. Чи потрібно подавати нову декларацію у зв’язку із зміною ставки земельного податку?

Законом України від 27.03.2014р. №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» викладено у новій редакції п.275.1 статті 275 Податкового кодексу України, яким встановлено ставки податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено. З 1 квітня цього року для власників землі та землекористувачів ставки земельного податку, встановлені зазначеним пунктом, збільшено приблизно на 8,5%. Ставка залежить від чисельності населення населеного пункту, де розташована земельна ділянка.

Також з 1 квітня змінено розмір орендної плати за землі сільськогосподарського призначення, її мінімальний розмір не може бути меншим 3% від нормативної грошової оцінки.

Слід врахувати, що згідно з пунктом 286.4 Податкового кодексу, у разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зміни.

Отже, ті платники, які подали річну декларацію з плати за землю, в якій застосовували ставки земельного податку згідно з пунктом 275.1 Податкового кодексу або ставки орендної плати в розмірі 1% нормативної грошової оцінки, зобов’язані з 1 квітня 2014 року провести перерахунок нарахованого земельного податку або орендної плати та подати нову звітну декларацію не пізніше 20 травня 2014 року. Підприємства, які обрали помісячний спосіб декларування, з 1 квітня зобов’язані застосовувати нові ставки.

СДПІ з ОВП у м.Львові МГУ Міндоходів