Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

На порядку денному – легалізація заробітної плати

16.06.2017

На сьогоднішній день на загальнодержавному рівні проблемним залишається питання легалізації зайнятості громадян та заробітної плати та реалізація гарантій оплати праці найманих працівників.

Підприємства, установи, організації та фізичні особи – підприємці при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, що регулює оплату праці на території України. В іншому разі вони нестимуть відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Ця тема вже не вперше обговорюється податковою службою, оскільки є непоодинокі факти, коли роботодавці офіційно не реєструють працівників, або рівень їх заробітної плати не відповідає законодавчо встановленому. З цього питання начальник Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Наталія Жолудєва взяла участь у черговому засіданні робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке щотижнево проходить у приміщенні Сокальської РДА.

На засідання комісії запрошено та заслухано керівників підприємств та фізичних осіб-підприємців Сокальщини, в яких відзначено низький рівень розміру заробітних плат, проаналізовано причини та дано рекомендації роботодавцям, проведено роз’яснювальну роботу щодо вимог трудового законодавства. Такі заходи забезпечують позитивну динаміку щодо підвищення рівня заробітних плат та зменшення кількості підприємств – мінімізаторів.

Недопустимою є норма отримання працівниками офіційної зарплати на рівні, або меншому за мінімальну, а решту зарплати – «у конверті». У підсумку працівник, погоджуючись на такі умови праці, втрачає значну частку страхового стажу та позбавляє себе належних соціальних гарантій вже тепер, скажімо, у випадку хвороби, чи у майбутньому, при призначенні розміру пенсії. Водночас працедавці, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин, чи практикуючи виплату частину заробітної плати нелегально, таким чином ухиляються від сплати податків. Кожен повинен усвідомити, що надходження в бюджет – це кошти для фінансування соціальної сфери, освіти, медицини, послугами якиx користується без виключення кожен - зазначила Наталія Жолудєва.