Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Про новації законодавства - за «круглим столом» з аграріями

13.09.2017

Днями в Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч “за круглим столом” з аграріями району, темою якої стала реєстрація податкових накладних в ЄРПН та їх блокування з липня поточного року.

Розпочинаючи засідання, начальник Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Наталія Жолудєва ознайомила присутніх із останніми змінами до податкового законодавства, зокрема поставила акцент на питанні зупинення з 01 липня поточного року реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) відповідно до п.201.16 Податкового кодексу України у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, які затверджені наказом Мінфіну від 13.06.2017 №567.

Очільник податкової зазначила, що оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК цим Критеріям (далі - Моніторинг).

Враховуючи актуальність питання, платникам податків було роз’яснено порядок роботи СМ КОР, проінформовано про критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, доведено до відома перелік документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної тощо.

Окрім того, Наталія Ярославівна роз’яснила присутнім спосіб надання письмових  пояснень та/або копій документів, достатніх для  прийняття рішення Комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. (пп. в. 201.16.1 ПКУ). Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі - Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб).

До документів, достатніх для  прийняття рішення Комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН зокрема, належать: договори, первинні документи, розрахункові документи, банківські виписки, документи щодо підтвердження відповідності продукції тощо (вичерпний перелік затверджений Наказом №567).   

Письмові пояснення та копії документів, необхідно подавати до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС.

Наприкінці зустрічі надано відповіді на запитання платників податків, практичні поради щодо правильного застосування окремих норм податкового законодавства.