Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Основні зміни у законодавстві на семінарі в Сихівській районній адміністрації

14.02.2018

Днями під головуванням заступника голови Сихівської районної адміністрації Ірини Дякун відбувся семінар для платників податків на тему: «Дотриманн вимог законодавства з питань підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року. Основні зміни податкового законодавства. Кампанія декларування - 2018».

У даному заході взяли участь начальник відділу з соціально - економічних гуманітарних питань Сихівської районної адміністрації Лариса Гаврилюк, головний державний інспектор відділу з додержання законодавства про працю зайнятість та інших нормативно – правових актів у м.Львові ГУ Держпраці у Львівській області Лілія Панчак, завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Сихівського відділення Галицької ОДПІ Маріанна Цілінська.

«Надходження в бюджет – це кошти для соціальної сфери, шкіл, дитячих садків, лікарні послугами якими користуються без виключення всі жителі району. Тому, основним із завдань Сихівської районної адміністрації є легалізація та виведення «із тіні» заробітної плати, недопущення виплати працюючими заробітної плати нижче встановленого законодавством рівня та затримки виплати зарплати», – зазначила Ірина Дякун.

Лілія Панчак інформувала учасників семінару, щодо належного оформлення трудових відносин, недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні нижчому від встановленої законодавством мінімальної заробітної плати та зазначила розмір штрафних санкцій за ці порушення. Повідомила, що виплата заробітної плати працівникам повинна здійснюватись не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Маріанна Цілінська розповіла, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року збільшено мінімальну заробітну плату, яка тепер становитиме 3723 грн. на місяць, та прожитковий мінімум для працездатної особи - до 1762 гривень.

Відповідно для підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, збільшується сума сплати єдиного податку. Так, для першої групи платників єдиного податку – в межах до 10% розміру прожиткового мінімуму (тобто в 2018 році ставка єдиного податку буде не більше 176,20 грн. на місяць); для другої групи платників єдиного податку – в межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати (до 744,60 грн. на місяць).

Звернула увагу учасників семінару на законодавчі новації, зокрема, щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, а також ті, що на загальній системі оподаткування та провадять незалежну професійну діяльність, у 2018 році сплачуватимуть за місяць не менше розміру мінімального страхового внеску - 819,06 гривень.

Також акцентувала увагу, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Повідомила присутніх, що у рамках кампаній декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців, яка стартує з початку нового 2018 року, через Електронний кабінет платника існує можливість дізнатися про отримані доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді.

Отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру можна на веб-порталі ДФС у рубриці: фізичним особам/отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/).

Крім того, інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру можна отримати у приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету платника https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/login.jspx.

Наприкінці семінару платники податків зобов’язались дотримуватись вимог законодавства про працю, подякували за отримані відповіді на питання, які виникали в ході семінару.