Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

В Дрогобицькому управлінні проведено «гарячу лінію» щодо декларування доходів громадян

04.02.2019

Днями у Дрогобицькому управлінні проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році» за участю  заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Олега Кручая.

Пропонуємо до уваги відповіді на запитання платників податків, які були задані під час проведення телефонної лінії.

Яким способом можна подати декларацію про майновий стан і доходи та які терміни її подання?

Податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДФС  «Електронний кабінет» з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису;

у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації;

у разі подання податкової декларації в електронній формі її необхідно надіслати не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Податкова декларація за 2018 рік подається громадянами до 01 травня 2019 року, а  громадянами, які мають право на податкову знижку, – по 31 грудня 2019 року включно.

Які терміни сплати податкового зобов’язання, визначеного у декларації?

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації про майновий стан і доходи, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2019 року.

Чи необхідно реєструватись підприємцем громадянину, який надає в оренду особисте майно?

Відповідно до статей 319 та 320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.

Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України без реєстрації орендодавця як фізичної особи - підприємця.

Як самостійно розрахувати податкову знижку за навчання?

База оподаткування визначається шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до накопичувального фонду, а також на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) за її наявності. Інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП та утриманого податку на доходи фізичних осіб фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця.

На підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до податкової знижки.

Розраховується сума податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку.

Із суми ПДФО утриманого (сплаченого) із заробітної плати за рік віднімаємо суму ПДФО, визначену як добуток бази оподаткування, зменшеної на суму понесених платником податку витрат на оплату за навчання, та ставки податку.

Сума, що має бути повернута, зараховується на банківський рахунок платника податку, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Чи декларуються кошти, отримані з-за кордону?

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача. В цьому разі громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Дохід оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором 1,5 відсотка. Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.