Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про роз’яснення положень податкового законодавств щодо декларування доходів громадян – під час зустрічі у форматі «круглого столу»

15.03.2019

Нещодавно у Городоцькому управлінні ГУ ДФС у Львівській області відбулась зустріч з платниками податків у форматі  «круглого столу». Тема зустрічі – проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році.

Заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Максим Козирєв звернув увагу присутніх, що з 01 січня 2019 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року та зазначив, що одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб, сплачений громадянами за результатом декларування доходів, у т.ч. отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена на земельних ділянках (паях), виділених в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари.

Роз’яснив, що згідно із п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) громадяни можуть подати податкову декларацію за звітний період в установлені Податковим кодексом України строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до п. 45.1 ст. 45 ПКУ платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Нагадав, що податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів :

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Загострив увагу, що при спрямуванні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Також наголосив, що протягом 2018 року до Податкового Кодексу України внесені зміни, відповідно до яких розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію, а саме:

- податкові зобов’язання необхідно задекларувати у річній податковій декларації про майновий стан і доходи громадян та сплатити податки і збори отримувачам винагород та інших виплат,  що нараховані (виплачені) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи.

- право на податкову знижку за наслідками 2018 року мають громадяни, які:

- понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

-понесли витрати у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених ПКУ.

Учасники обговорили спільні заходи по залученню жителів району до декларування.