Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Запитували- відповідаємо

20.06.2019

Під час чергового сеансу телефонної ,,гарячої лінії” на запитання платників податків відповідала заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Червоноградського управління ГУ ДФС у Львівській області Надія  Дячук.

Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності, які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку?

На підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. При цьому Податковим кодексом України не передбачено обмежень для фізичних осіб - підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.

Чи включаються до доходу фізичної особи – підприємця єдиного податку проценти (відсотки), отримані від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному)?

Проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) не включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

Який термін сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями, які використовують працю найманих працівників?

Фізичні особи - підприємці, які використовують працю найманих працівників, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
     При цьому, під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, одночасно з видачею зазначених сум роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Чи є базою нарахування єдиного внеску суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах, отримані фізичною особою - підприємцем, в тому числі, фізичною особою – підприємцем  платниками єдиного податку та особами, які провадять незалежну професійну діяльність?

Суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах, отримані фізичними особами – підприємцями, в тому числі, тими які обрали спрощену систему оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, не є базою нарахування єдиного внеску.

До якого фіскального органу подається звітність та сплачується єдиний внесок, у разі зміни суб’єктом господарюванням протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?

У разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого єдиного внеску подається та сплачується до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання).