Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про проведення операції «Урожай» під час зустрічі з головами та землевпорядниками сільських та селищних рад на Радехівщині

19.08.2019

Днями за участі начальника Радехівської ДПІ Червоноградського управління ГУ ДФС у Львівській області Руслани Мулявки відбулась зустріч з головами та землевпорядниками сільських та селищних рад. На засіданні були присутні начальник відділу у Радехівського районі ГУ Держгеокадастру у Львівській області Юлія Боса, керівник відділу економічного розвитку Радехівської райдержадміністрації Галина Костюк, начальник фінансового управління Радехівської райдержадміністрації Оксана Петелька.

Начальник Радехівської ДПІ Червоноградського управління ГУ ДФС у Львівській області Руслана Мулявка повідомила присутнім, що метою зустрічі є упередження схем ухилення від оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками. Посадовець розповіла, що при проведенні операції «Урожай» створені спеціальні робочі групи, до складу яких увійшли представники фіскальної служби та інших контролюючих органів, які, в першу чергу, проводитимуть заслуховування керівників сільгоспвиробників, встановлюватимуть  реальну кількість працівників, задіяних у сільськогосподарських роботах, фактичне використання сільськогосподарських угідь, а також проводяться заходи щодо громадян, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га, сільгосптехніки та власними силами обробляють такі земельні ділянки. Зокрема, здійснюється аналіз задекларованих доходів від вирощеної (проданої) продукції, використаних площ земельних ділянок власних чи орендованих до кількості найманих осіб, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцем, наявності власної чи орендованої сільськогосподарської техніки. Проводиться співставлення можливості обробітку земель власною технікою та наявними трудовими ресурсами, а також з’ясовується чи не виникає необхідність залучення додаткових найманих працівників без належного оформлення та виплати коштів в ,,конвертах”. Будуть здійснюватися перевірки щодо дотримання законодавства при виплаті заробітної плати. Тому слід дотримуватись вимог чинного законодавства під час провадження діяльності, яке регулює земельні відносини, питання оподаткування, оформлення використання та оплати найманої праці.

Начальник відділу у Радехівському районі ГУ Держгеокадастру у Львівській області Юлія Боса повідомила про проведений аналіз вартості сільськогосподарських угідь в розрізі сільських, селищних та міських рад у зв’язку з введенням в дію з 1 січня 2019 року загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Надала інформацію про інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної форми власності та внесення даних до Державного земельного кадастру. Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель» (далі – Закон), який набрав чинності 13.01.2004 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 831 затверджено нову Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, якою суттєво змінено підходи до нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. Відповідно до пункту 274. Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюються у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки.

Відповідно до п. 277.1 ст. 277 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюються у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області. Згідно з пунктом 1 статті 284 Податкового кодексу України Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

На завершення засідання начальник Радехівської ДПІ Червоноградського управління ГУ ДФС у Львівській області Руслана Мулявка наголосила, що органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та надання пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.