Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Роз’яснюємо порядок оподаткування військовим збором доходів громадян

14.08.2014

Відповідно до пункту 16¹ підрозділу 10 розділу XX “Перехідних положень” Податкового кодексу України з 3 серпня 2014 року вступив в дію військовий збір.

Збір стягуватиметься тимчасово до 1 січня 2015 року за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.

1,5% утримуються з доходів фізосіб у формі зарплати й інших доходів, які входять до фонду оплати праці найманих працівників, а також з поточних або компенсаційних виплат, які нараховуються у зв'язку з трудовими відносинами або цивільно-правовими договорами без вирахування єдиного соціального внеску, податкової соціальної пільги та податку на доходи фізичних осіб. Збір також буде стягуватися з виграшів у державну лотерею.

Наприклад , якщо в серпні 2014 року заробітна плата працівника складає 2100 грн., то з неї утримується:

- військовий збір – 31,5 грн. (2100*1,5%);

- єдиний соціальний внесок – 75,6 грн. (2100*3,6%);

- податок на доходи фізичних осіб – 303,7 грн. ((2100-75,6)*15%).

Таким чином працівник отримає на руки 1689,2 грн. (2100-31,5-75,6-303,7).

У багатьох виникає запитання щодо оподаткуванню військовим збором доходів нарахованих до 03.08.2014, а виплачених після 03.08.2014 р.

Щодо цього слід зазначити, що оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014 р. то заробітна плата нарахована до 03.08.2014 р., але виплачена після 03.08.2014 р., не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 11011000 «Військовий збір» розміщені на суб-сайті Головного управління Міндоходів у Львівській області в рубриці «Бюджетні рахунки».