Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Податок на прибуток у 2017 році (продовження)

12.01.2017

Резерв сумнівних боргів

Відповідно до Закону України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» Податковий кодекс України (далі – ПКУ) доповнено нормою, відповідно до якої фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму списаної дебіторської заборгованості (у т. ч. за рахунок створеного резерву сумнівних боргів), яка відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Також уточнено норму пп. 139.2.1 п. 139.2 ст. 139 ПКУ, згідно з якою фінрезультат до оподаткування збільшується вже не на суму витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ, а в розмірі перевищення суми витрат від списання дебіторської заборгованості понад суму резерву сумнівних боргів.

До пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 ПКУ внесено зміни – уточнено пп. «г» та «ґ»: 

«г) заборгованість фізичних осіб, прощена кредитором, за винятком заборгованості осіб, пов’язаних з таким кредитором, та осіб, які перебувають з таким кредитором у трудових відносинах, та осіб, які  перебували з таким кредитором у трудових відносинах, і період між датою припинення трудових відносин таких осіб та датою прощення їх заборгованості не перевищує три роки;

ґ) прострочена понад 180 днів заборгованість особи, розмір сукупних вимог кредитора за якою не перевищує мінімально встановленого законодавством розміру безспірних вимог кредитора для порушення провадження у справі про банкрутство, а для фізичних осіб -заборгованість, що не перевищує 25 відсотків  мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у разі відсутності законодавчо затвердженої процедури банкрутства фізичних осіб).»

Забезпечення для відшкодування наступних (майбутніх) витрат

У пп. 139.1.1 та пп. 139.1.2 п. 139.1 ст. 139 ПКУ уточнено, що забезпечення (резерв) витрат на сплату єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ), що нараховується на оплату відпусток працівникам та інші виплати, пов’язані з оплатою праці, не приймають участь у коригуванні фінансового результату до оподаткування.

При створенні резерву на оплату відпусток відповідно до норм П(С)БО 11 та Інструкції № 291 потрібно враховувати не тільки планову суму відпускних, а й суму ЄСВ, яку планується нарахувати на такі відпускні протягом року. Тому зроблено уточнення – як сума резерву в частині витрат на оплату відпустки, так і сума цього резерву в частині витрат на ЄСВ, нарахована на суму відпускних, не коригуватимуть фінансовий результат до оподаткування.