Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Ігор Кондро: відкритість для діалогу, сервісне обслуговування та неупередженість під час здійснення контролю - головні пріоритети в роботі фіскальної служби області

02.02.2017

Ці постулати є і продовжують бути у 2017 році лейтмотивом для діяльності фіскальної служби області, про що начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро під час прес-конференції за підсумками 2016 року інформував присутніх представників засобів масової інформації Львівщини, громадськості та фахівців служби. Прес-конференція про підсумки роботи Головного управління ДФС у Львівській області та головні завдання, які ставить перед собою команда фіскальної служби області відбулась сьогодні – 02 лютого 2017 року.

«У 2016 році ми спільно з Вами досягли вагомих результатів. Було проведено системну реформу податкової та митної служб. Як результат, маємо значне збільшення надходжень. Якщо у 2015 році надійшло 10 мільярдів гривень, то у 2016 році – майже 15 мільярдів гривень. Це найбільший приріст надходжень до бюджету за всі роки Незалежності України» – підкреслив Ігор Кондро.

Основним бюджетоформуючим податком для місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. Тому враховуючи його значення в забезпеченні підґрунтя для належного виконання органами місцевого самоврядування своїх функцій в умовах децентралізації влади, територіальними органами ДФС області проведена робота з суб’єктами господарювання, які протягом 2016 року виплачували заробітну плату менше встановленого законодавством розміру. Заслухано понад шість тисяч мінімізаторів заробітної плати, з яких 90 відсотків підвищили її рівень. До місцевих бюджетів додатково надійшло понад 4 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб.

Станом на кінець 2016 року відповідно до поданої звітності у січні майже 80 відсотків від загальної кількості платників податків потрапляють у групу ризику, тобто працівники отримували заробітну плату нижче встановленого законодавством з 1 січня 2017 року мінімального розміру – 3200 гривень. А це - 207,6 тисяч найманих працівників, або 37,8 відсотка від загальної кількості.

«Хочу подякувати тим платникам податків Львівщини, які попри складну ситуацію в державі, справно виконують свій обов’язок – ретельно сплачують податкові платежі, підвищуючи працівникам заробітну плату.

На мою думку, українці повинні отримувати гідну зарплату й соціальний захист. І Уряд України сприяє цьому. Для того, щоб її легалізувати, й було зроблено такий кардинальний крок, як підвищення мінімальної заробітної плати у два рази» – наголосив Ігор Кондро.

Наступним важливим питанням, про яке було проінформовано присутніх – це реформа фіскальної служби, яка триває шляхом зміни акцентів з функції контролю на забезпечення сервісної складової. А результатом таких змін має стати 100% надання сервісних функцій на районному рівні. Завдяки цьому буде ліквідовано дублювання функцій податкового аудиту на обласному та районному рівнях. В майбутньому можна прогнозувати, що зміни сприятимуть руйнуванню корупційних зв’язків місцевого рівня та упередженню «впливу» фіскальної служби на бізнес.

Ігор Кондро підкреслив, що: «Численні організаційні зміни в діяльності нашої служби не впливають на ділову активність підприємництва області. Кількість фізичних осіб за останні десять років зросла більш ніж на 20 тисяч підприємців (+25%), хоча ще на початок грудня 2016 року цей приріст складав 30 тисяч, але у зв’язку із змінами в законодавстві за грудень закрилося 10 тисяч підприємців, а станом на 01 лютого їх кількість зменшилась ще на 9 тисяч. Кількість юридичних осіб за цей самий період зросла більш, ніж на 19 тисяч (+43%).

Хочу звернути увагу, що із загальної кількості підприємців, станом на 01 січня 2017 року, 40 відсотків не здійснюють діяльність, а з юридичних – 35 відсотків.

Маємо перші результати підняття мінімальної заробітної плати та підвищення відповідальності за недотримання трудового законодавства – у січні 700 фізичних осіб-підприємців легалізували найманих працівників».

Законодавчі зміни спонукають знятися непрацюючих суб’єктів господарювання з обліку, а це, в свою чергу, вплине на зменшення витрат на адміністрування «нульовиків».

Очільник фіскальної служби області інформував присутніх про активну масово-роз’яснювальну роботу, яка проводиться з платниками податків та роботу з молоддю – майбутніми платниками податків та фахівцями фіскальної служби області, про роботу з громадськістю та підкреслив на завершення, що: «Фіскальна служба Львівщини завжди готова до прямого діалогу з представниками громадськості та бізнес середовища регіону для обговорення питань, які потребують нагального вирішення. Таке спілкування завжди є взаємно корисним та дає змогу безпосередньої участі у вирішенні проблем платників податків та зборів.

Та закликаю всіх, що лише спільними зусиллями ми зможемо подолати труднощі й забезпечити надходження до казни у повній мірі і саме від цього залежить наш з Вами соціальний захист та рівень соціальних стандартів».

Фотоматеріали по темі

/
  • Ігор Кондро: відкритість для діалогу, сервісне обслуговування та неупередженість під час здійснення контролю - головні пріоритети в роботі фіскальної служби області