Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Платники податків запитували під час «гарячої лінії» щодо актуальних питань з податку на прибуток підприємств

17.02.2017

Головним управлінням ДФС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо нововведень та актуальних питань оподаткування юридичних осіб у 2017 році.

На запитання платників податків відповідав начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області Віталій Войтюк.

Доброго дня, Віталію Миколайовичу! Підкажіть, будь ласка, чи необхідно неприбутковій організації подавати до фіскального органу фінансову звітність за 2016 рік?

Дякую за питання. Згідно з п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України фінансова звітність є додатком до податкової декларації та її невід’ємною частиною, подається як платниками податку на прибуток підприємств (разом з декларацією з податку на прибуток), так і неприбутковими підприємствами, установами та організаціями (разом зі звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації).

Таким чином, неприбуткові підприємства, установи та організації разом зі звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2016 рік подають до контролюючого органу річну фінансову звітність.

Доброго дня! Прошу відповісти, чи потрібно організаціям профспілок подавати до контролюючого органу звіт про використання доходів неприбуткової організації за 2016 рік?

Пунктом п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України для професійних спілок, їх об’єднань та організацій профспілок передбачено подання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації лише у разі порушень вимог п.133.4 Податкового кодексу.

Таким чином, норма п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України стосовно подання професійними спілками, їх об’єднаннями та організаціями профспілок звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації лише у разі порушень вимог п. 133.4 Кодексу вперше застосовуватиметься за результатами звітування за 2016 рік.

Прошу сказати, у зв’язку із змінами в Податковому кодексі України чи не змінились терміни подання звіту про використання доходів неприбуткової організації?

Дякую за питання. Ні, терміни подання звіту про використання доходів неприбуткової організації не змінились. Пункт 133.4 ст.133 Податкового кодексу України доповнено новим пп. 133.4.7, яким встановлено річний звітний період для подання податкового звіту для неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Термін подання звіту про використання доходів неприбуткової організації за 2016 рік ― 01 березня 2017 року.

Чи зменшується податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, на суму податку на нерухоме майно, за підсумками 2016 року?

Пунктом 45 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України визначено, що п.137.6 ст.137 Податкового кодексу (в редакції до 01.01.2017) востаннє застосовується для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками 2016 року.

Оскільки податкова декларація з податку на прибуток розраховується наростаючим підсумком, то в декларації з податку на прибуток за 2016 рік платник має право врахувати суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що нарахована за 2016 рік, але в межах податку на прибуток, визначеного за звітний період.

З 01.01.2017 виключено норму п.137.6 ст.137 Податкового кодексу Україна, яка передбачала зменшення податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості.

Скажіть, будь ласка, в якому рядку декларації за 2016 рік відображається сума авансового внеску у розмірі 2/9 податку на прибуток?

При заповненні декларації за 2016 рік сума авансового внеску зменшує суму податку, нараховану за 2016 рік, і відображається у рядку 16 додатка ЗП до декларації з відповідним перенесенням до рядка 16 декларації, а у рядку 26 декларації за 2016 рік сума авансового внеску відображається інформаційно.

Чи можна не подавати декларацію з податку на прибуток. Підприємство за результатами 2016 року немає ні доходів, ні витрат, жодної діяльності не проводило?

Згідно з п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Таким чином, якщо жодних показників для декларування немає, то декларацію без показників можна не подавати.

Однак, якщо немає об’єкта оподаткування, але є показники до декларування, то подавати декларацію з нульовими показниками потрібно. Наприклад, якщо у фінансовій звітності підприємства є дані про нараховану амортизацію, заборгованість попередніх періодів, збитки попереднього періоду, тощо.

Наше підприємство має дохід до 20 млн. грн. і буде подавати декларацію з податку на прибуток за підсумками 2016 року. Чи потрібно проставляти відмітку в декларації про незастосування різниць, якщо в 2015 році ми проставляли таку відмітку про прийняте рішення?

Якщо рішення було прийнято ще у 2015 році, то дублювати його у декларації за 2016 рік не потрібно. Ви проставляли його у відповідному полі декларації позначкою «+» з номером і датою відповідного розпорядчого документу, який було затверджено керівником підприємства (п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України).

Скажіть, будь ласка, за якою формою декларації з податку на прибуток слід відзвітувати за підсумками 2016 року і який граничний термін подання річної декларації з податку на прибуток?

Підприємствам слід подавати декларацію з податку на прибуток підприємств, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897. Востаннє до Декларації №897 вносились зміни наказом «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 08.07.2016 № 585.

Платникам, у яких базовий звітній період дорівнює календарному року, слід подати декларацію не пізніше 01 березня 2017 року.

Обов’язково слід зробити відмітку у пункті про базовий звітній період, а також поставити відмітку щодо обраного звітного періоду – рік.

Нагадаю, що згідно з п. 57.1 Податкового кодексу України сплатити податкові зобов’язання з податку на прибуток необхідно не пізніше, ніж за 10 календарних днів, які настають за граничним терміном подання декларацій, тобто не пізніше10 березня 2017 року.

Скажіть, будь ласка, які вимоги до платників, щоб застосувати нульову ставку з податку на прибуток?

Відповідно до п.44 підр.4 р. ХХ ,,Перехідні положення” Податкового кодексу України на 2017 – 2021 роки вводиться нульова ставка податку на прибуток для платників податку, у яких річний дохід не перевищує 3 млн. грн. та розмір заробітної плати кожного з працівників є не нижчим за дві мінімальні зарплати. Ця пільга поширюється на юридичних осіб, зареєстрованих після 01.01.2017 року, на діючих юридичних осіб, у яких протягом попередніх трьох років середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 20 осіб, а також на платників єдиного податку, у яких протягом попереднього року середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.