Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Заповнюємо податковий розрахунок за формою №1-ДФ

12.09.2017

Заповнюємо податковий розрахунок за формою №1-ДФ

Якщо працівник одночасно отримує зарплату і оплату за сумісництво

Працівник підприємства (менеджер) згідно з наказом працює за сумісництвом охоронцем. Як відобразити нараховані суми за місяць такому працівнику, якщо він одержує заробітну плату за основним місцем роботи та за сумісництвом? Які ознаки доходів зазначити у формі № 1ДФ?

Сумісництвом вважається виконання працівником крім своєї основної іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Оплата праці, у тому числі за сумісництвом, регулюється Законом України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Оподаткування доходів фізичних осіб передбачено п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України, відповідно до якого платниками податку на доходи фізичних осіб (18 %) є фізична особа — резидент, яка отримує доходи, у тому числі з джерела їх походження в Україні.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. №4 (далі — Порядок №4), доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору, зазначаються за ознакою «101».

Отже, враховуючи, що оплата за сумісництвом проводиться за трудовим договором, то суми нарахувань доходів відображаються за ознакою «101» одним рядком сукупно із заробітної платою.