Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Інформації про причетність посадових осіб Львівської митниці до протиправних дій одного з керівників товариства немає

11.01.2018

З приводу публікації Національної поліції України «На Львівщині поліція затримала керівника товариства за вимагання 45 тисяч гривень хабара» від 02.01.2018, у якій, зокрема, повідомляється про те, що частина зазначених коштів призначалась посадовим особам Львівської митниці ДФС за внесення неправдивих відомостей у документи фінансово-господарської звітності про фактичне знищення конфіскованого товару, Львівська митниця ДФС повідомляє наступне.

За наявною, на даний час, у Львівській митниці ДФС інформацією, з даного приводу жодної посадової особи Львівської митниці ДФС не затримано, жодній посадовій особі митниці не повідомлено про підозру у скоєнні злочину. Слід зауважити, що причетність посадових осіб митниці до вчинення зазначених у публікації протиправних дій може бути встановлена та доведена виключно під час здійснення досудового розслідування та розгляду справи в суді. При цьому, у випадку надходження на адресу Львівської митниці ДФС  додаткової інформації, яка б вказувала на вчинення посадовими особами  митниці протиправних дій, керівництвом митниці буде прийняте відповідне рішення у встановленому законодавством порядку.

Одночасно повідомляємо, що з метою упередження та запобігання вчиненню посадовими особами митниці правопорушень, підвищення рівня відповідальності за свої дії, керівництвом та керівниками структурних підрозділів митниці, на постійній основі, проводяться загально-профілактичні заходи (в тому числі наради профілактичного напрямку) з особовим складом митниці. Постійно організовується проведення навчань, в рамках професійного навчання без відриву від роботи, щодо вивчення особовим складом вимог антикорупційного законодавства. Також проводиться (буде проводитись і надалі) періодична ротація кадрів, що, в свою чергу, сприяє запобіганню проявам корупції серед посадових осіб митниці, особливо на посадах, які за характером виконуваної роботи і наданих повноважень пов’язані з підвищеним ризиком корупції.

У всіх випадках виявлення порушення з боку працівників митниці, проводяться відповідні перевірки та службові розслідування, а також здійснюються дисциплінарні провадження. Так, упродовж 2017 року у Львівській митниці ДФС проведено 27 службових розслідувань та 122 тематичні перевірки. Дисциплінарною комісією з розгляду дисциплінарних справ Львівської митниці ДФС у 2017 році здійснено розгляд 96 дисциплінарних справ працівників митниці з 285 ініційованих керівником митниці дисциплінарних проваджень. За результатами вжитих заходів, в тому числі, в результаті дисциплінарних проваджень, у 2017 році до дисциплінарної відповідальності притягнуто 138 посадових осіб митниці, з них: оголошено зауваження 53 працівникам, оголошено догани 77 працівникам, попереджено про неповну службову відповідність 4 посадових осіб, звільнено 4 посадових осіб (2 – за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, 1 – за вчинення злочину, передбаченого статтею 368 КК України, 1 – за появу на роботі в нетверезому стані).

Підсумовуючи хочемо зазначити, що керівництвом Львівської митниці ДФС, в межах компетенції, вживаються і надалі будуть вживатись усі можливі заходи щодо запобігання вчинення правопорушень посадовими особами митниці, а у випадку їх вчинення – щодо притягнення винних посадових осіб до відповідальності, в тому числі до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з посади державної служби чи припинення державної служби.