Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Ви запитували на семінарі

11.05.2018

Який порядок оподаткування земельних ділянок, житлової та нежитлової нерухомості, які не перебувають у приватній власності, до моменту оформлення/видачі відповідних документів на право користування/власності?

Відповідно до пп. 266.1.1 п.266.1 ст.266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Що стосується справляння плати за землю, то суб'єктами права власності на землю є: громадяни та юридичні особи – на землі приватної власності; територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, – на землі комунальної власності; держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, – на землі державної власності (ст. 80 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року N 2768-III із змінами та доповненнями (далі – ЗКУ).

При цьому, статтею 116 ЗКУ визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 ЗКУ).

Водночас, статтею 189 ЗКУ передбачено проведення самоврядного контролю за використанням та охороною земель, який здійснюється сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами. У разі самовільного зайняття земельної ділянки громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства (ст. 211 ЗКУ).

Чи потрібно відображати у звіті про пільги за І квартал 2018 року несплачений туристичний збір особами, які прибули на лікування за путівками? Санаторно-курортний заклад має ліцензію на медичну практику та акредитацію.

Несплачений туристичний збір особами, які прибули на лікування за путівками до санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, необхідно відображати у звіті про пільги за І квартал 2018 року за кодом пільги 18030101 (Довідника №87/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету станом на 01.04.2018 р.).