Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Понад 30 млн грн плати за землю сплатили платники податків Львівщини до місцевих бюджетів за чотири місяці цьогоріч

11.05.2018

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області платники податків Львівщини до місцевих бюджетів за чотири місяці цьогоріч сплатили 30 024,7 тис.грн. плати за землю, що на 5 716,3 тис.грн. або на 123,5 відс. більше, ніж за аналогічний період минулоріч.

У квітні 2018 року до місцевих бюджетів області надійшло 6 012,9 тис.грн. податку, що на 1 286,6 тис.грн. або на 127,2 відс. більше, ніж у квітні 2017  року.

Нагадуємо, що відповідно до змін, внесених до п.281.2 ст.281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), скасовані обмеження щодо застосування пільги до однієї ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм із сплати земельного податку фізичним особам. З 01 січня 2018 року звільнення від сплати податку за земельні ділянки передбачене для інвалідів першої і другої групи, фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонерів (за віком), ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Якщо фізична особа, визначена у п.281.1 ст.281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа таких земельних ділянок перевищує граничні норми відведення, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/ земельних ділянок для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву. Якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/заміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності.

Якщо заява про самостійне обрання земельних ділянок для застосування пільги подана до контролюючого органу після 1 травня поточного року, то пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового періоду.