Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Ви запитували на семінарі

02.08.2018

Ви запитували на семінарі

Виправляємо помилки у звітності з ЄСВ

Виявлено помилку в індивідуальному коді фізичної особи у звітності з єдиного соціального внеску за 2010-2011 рр.: як виправити помилку?

Порядок виправлення страхувальником помилок у звіті з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) у разі самостійного виявлення недостовірних відомостей, зокрема помилки у індивідуальному коді фізичної особи за 2010-2011 роки, передбачено в Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435).

Так, в п. 2 розділу V Порядку № 435 передбачено, що у разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» додатка 4 до Порядку № 435 повинна містити дані по кожній застрахованій особі окремо.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4 до Порядку № 435. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.

Про «нульову» ставку податку при даруванні рідним

Яка ставка податку на доходи фізичних осіб при даруванні квартири рідній сестрі? Чи сплачуються інші податки під час укладення договору дарування між особами І-ІІ ступеня споріднення?

Оподаткування доходу, отриманого платником податку, зокрема, внаслідок прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується ст. 174 розділу IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Згідно з нормами податкового законодавства, що діють з 01.01.2017 року, відповідно до абз. „а” пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Відповідно до пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не зазначені у пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ, зокрема членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ, тобто 5 відсотків.

Також, згідно з п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX ПКУ вказаний дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Власні кошти підприємця на загальній системі оподаткування до доходу не включаються

Фізична особа-підприємець поклав кошти на власний рахунок та в призначенні зазначив «власні кошти». Чи включаються власні кошти в дохід такої фізичної особи-підприємця?

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями), об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Враховуючи викладене вище, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю на загальній системі оподаткування як в грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме:

- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);

- виручка в натуральній (негрошовій формі);

- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.

Таким чином, власні кошти, які фізична особа - підприємець зараховує на розрахунковий розрахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат.

Щодо правильності нарахування податку на нерухоме майно та звірки даних слід звернутися у податкову за місцем реєстрації

Квартира 86 кв. м. Є 6 співвласників, які мають рівні частини, тобто кожен володіє 1/6. З фіскальної служби надійшло три повідомлення для сплати податку на майно за 2017 рік. Чи повинен сплачуватися податок на майно в даному випадку і як бути з повідомленнями?

Відповідно до пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до пп. „а” пп. 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 ПКУ якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

У разі виявлення розбіжностей, відповідно до пп. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Для проведення звірки платнику необхідно звернутися за місцем реєстрації до контролюючого органу та представити оригінали документів на право власності.