Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Ви запитували на семінарі

05.04.2019

Підприємство має намір розпочати новий вид діяльності. Для цього потрібне навчання працівників. Один з них погодився. Вартість навчання 4 000 грн., проводиться спеціалізованою установою (не ВНЗ). У договорі на навчання предмет договору – атестація працівника, що має намір провадити діяльність у сфері енергоаудиту. В кінці навчання видається іменний сертифікат.

Чи буде вартість такого навчання оплаченого підприємством обкладатися ПДФО і ВЗ?

Відповідно до п.п.165.1.21 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу, не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та не обкладається ПДФО і ВЗ - сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи.

Однак, дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст.165 Податкового кодексу), включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу).

Додаткове благо - це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розд. IV ПКУ) (п.п. 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Отже, кошти сплачені роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за навчання фізичної особи, що не перевищує у 2019 році – 12519 грн. за кожний місяць навчання та витрати роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) працівника, не включаються до складу оподатковуваного доходу такої фізичної особи (працівника).
     У разі порушення умов та в частині перевищення суми, визначеної п.п. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу, кошти, сплачені роботодавцем за навчання фізичної особи прирівнюються до додаткового блага та оподатковуються за ставкою 18 відсотків.

Крім цього, об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст.163 Податкового кодексу (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу ), зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотків об'єкта оподаткування, визначеного пп.1.2 п.161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу (пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу).