Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

«Про особливості е-декларування»

02.03.2021

Одним із основних нащо необхідно звертати увагу при поданні декларації є належне декларування інформації щодо членів сім`ї декларанта.

 Так членами сім’ї суб’єкта декларування відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»(далі-Закон) та відповідно до примітки ст. 46 Закону вважаються:

особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом декларування (чоловік/дружина) станом на останній день звітного періоду, – незалежно від спільного проживання із суб’єктом декларування упродовж звітного періоду;

діти суб’єкта декларування до досягнення ними повноліття, незалежно від їх спільного проживання із суб’єктом декларування упродовж звітного періоду;

будь-які особи, які станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації:

спільно проживали;

були пов’язані спільним побутом;

мали взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживали із суб’єктом декларування, але не перебували у шлюбі.

 

Важливо, що усі інші особи, за відсутності хоча б однієї із вказаних вище ознак, для цілей декларування не вважаються членами сім’ї суб’єкта декларування. До прикладу, особи, які за відсутності вказаних ознак спільно орендують (користуються) житло, проживають в одній квартирі, кімнаті у гуртожитку, готелі тощо.

 

У випадку, якщо член сім’ї суб’єкта декларування відмовив йому у наданні всієї або частини інформації, що повинна бути відображена в декларації, і при цьому самому суб’єкту декларування ця інформація не відома, він обирає у відповідних полях електронної форми декларації позначку «Член сім’ї не надав інформацію».

Якщо член сім’ї відмовився надати таку інформацію, але ця інформація відома суб’єкту декларування або може бути ним отримана з офіційних джерел (наприклад, правовстановлюючі документи, відповідні відкриті державні реєстри), то суб’єкт декларування повинен відобразити у декларації всю відому йому інформацію.

Якщо члену сім’ї відповідна інформація не відома і вона не може бути ним отримана з офіційних джерел (наприклад, правовстановлюючі документи, відповідні відкриті державні реєстри), то у відповідних полях електронної форми декларації слід обрати позначку «Не відомо».

Водночас обрання позначки «Член сім’ї не надав інформацію» є підставою для проведення Національним агентством повної перевірки декларації відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 513 Закону.

При заповненні декларації слід також зазначати вичерпну та достовірну інформацію щодо наявності у членів сім`ї об’єктів нерухомості, цінне рухоме майно, відомості про цінні папери, про юридичних осіб, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї, доходи у тому числі подарунки, відкриті банківські рахунки тощо.

  Неварто забувати про те, що кожна декларація особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є індивідуальною і кожна заповнена графа потребує відповідного підходу та відповідальності.

 (З більш детальним ознайомленням по даному законодавчому акту Ви можете перейти за наступим посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/)

  • !АНОНСИ ПОДІЙ
  • Відеосюжети