Територіальні органи ДФС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Ви запитували на семінарі

09.11.2016

Фізична особа-підприємець 2 групи проводить гуртову торгівлю щебенем і піском. Поставки здійснює вагонами під замовлення. Складів немає. Знаходить покупців, отримує замовлення по телефону або по Інтернету. Фактично працює вдома. Яке місце провадження діяльності вказувати в свідоцтві?

Одним із обов’язкових реквізитів заяви на застосування спрощеної системи є місце провадження господарської діяльності. Якщо місце діяльності буде провадитись виключно в межах території однієї міської ради, то в заяві вказується місце здійснення діяльності – назва міста. В іншому випадку, при здійсненні діяльності, як в межах міста, так і за його межами необхідно вказати – „місце здійснення діяльності – територія України”.

Працівник підприємства був на лікарняному з червня по липень. Лікарняний здав у липні. Нарахування і отримання допомоги відбулися в липні. Як відобразити лікарняні за червень в № 1-ДФ?

Якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування.

У випадках, коли проводяться донарахування і виплати сум за попередні податкові періоди (місяці), зокрема, суми виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні), або нарахування відпускних за майбутні періоди, то такі суми донарахувань (нарахувань) при здійсненні перерахунку слід відносити до відповідних податкових періодів, за які провадяться нарахування.

Які правила заповнення рядка військовий збір розділу II  форми № 1-ДФ?

У рядку „Військовий збір” зазначається загальна сума нарахованого доходу, з якого утримується військовий збір, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору. Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

Власні кошти, які фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування зараховує на розрахунковий розрахунок, чи включаються до складу доходу? І чи є обмеження по сумі?

Пункт 177.2 статті 177 Податкового кодексу називає доходом підприємця на загальній системі виручку у грошовій та не грошовій формі. У разі її отримання у грошовій формі, вона може надходити на поточний рахунок або проводитися через касовий апарат. Внесення власних коштів на поточний рахунок не є виручкою у грошовій формі. Можливо колись ця сума і була виручкою, яка надійшла в касу, але вона не є виручкою у момент надходження на поточний рахунок.

Чи має право на податкову пільгу працівник, якщо він зареєстрований як фізична особа-підприємець?

Податковий кодекс не містить прямої заборони щодо застосування податкової соціальної пільги до заробітної плати фізичної особи, яка одночасно зареєстрована підприємцем (отримує доходи від підприємницької діяльності).

Доходи у негрошовій формі відображаються в формі №1-ДФ з урахуванням коефіцієнту

Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій не грошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою:

К = 100 : (100 - Сп), де

К – коефіцієнт;

Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

До наведеної формули застосовується діюча у 2016 році ставка податку 18% (для ставки податку 18% – коефіцієнт 1,21951).

Враховуючи, що даний коефіцієнт застосовується для визначення бази оподаткування, то у випадку надання платнику податку доходів у негрошовій формі суми нарахованого доходу у графах 3а та 3 форми №1-ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. №4 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3.2 розділу ІІІ Порядку у графі 3а «Сума нарахованого доходу» податкового розрахунку за ф. №1-ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з Довідником ознак доходів. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності, військового збору (у періоді його справляння).

У графі 3 „Сума виплаченого доходу” податкового розрахунку за формою №1-ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

У працівниці на утриманні двоє дітей до 18 років, один з яких інвалід. Як відображається у ф. №1ДФ ознака пільги?

Усі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги відповідно до отриманих заяв про застосування або про відмову від пільги роботодавець відображає в Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

У графі 8 форми № 1-ДФ „ознака податкової соціальної пільги” вказують:

під кодом 01 – 100% ПСП;

під кодом 02 – 150% ПСП;

під кодом 03 – 200% ПСП;

під кодом 04 – звичайну 100% ПСП, визначену ознакою „101” для працівника, який утримує двох чи більше дітей до 18 років.

В даному випадку має бути заповнено 2 графи для одного працівника. Перша для пільги у підвищеному розмірі, з ознакою пільги 02 і заповненням усіх граф.

Друга для звичайної пільги із ознакою 01 без заповнення граф 3, 3а, 4, 4а.

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб участь у семінарі (конференції, навчанні) працівника, якщо семінар (конференція, навчання) проводиться за кордоном, але за профілем діяльності юридичної особи?

Згідно із пп.165.1.37 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом.

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах (пп. „а” пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ).

Додатково до винятків, передбачених пп. „а” пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ, не вважаються додатковим благом платника податку доходи, одержані у формі та розмірах, що підлягають включенню роботодавцем до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг згідно із р. ІІІ ПКУ (пп.„б” пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ).

Враховуючи вищевикладене, якщо витрати роботодавця у зв’язку із участю працівника у семінарі (конференції, навчанні) згідно із р.ІІІ ПКУ підлягають включенню до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, то вартість такої участі не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку незалежно від того де відбувається семінар (конференція, навчання) – за кордоном чи на території України.